Wpis z mikrobloga

Myślicie, że da się to mieszkanie przerobić tak, by zyskać trochę więcej przestrzeni? Rozważam zakup.

#scaabstyle



1. Zakaz flippowania - po zakupie nieruchomości nie będzie można jej sprzedać przez co najmniej 36 miesięcy
2. Wprowadzenie podatku katastralnego (0% dla pierwszej, 3% dla drugiej, 6% dla kolejnych nieruchomosci) - ma to na celu utemperowanie kasty januszy rentierów posiadających kilkanaście mieszkań na wynajem
3. Zakaz najmu krótkoterminowego dla turystów - powinni oni mieszkać w hotelach które zostały stworzone do tego celu
4. Wprowadzenie tanich kredytów hipotecznych z ujemnym oprocentowaniem - koniec z wykorzystywaniem młodych ludzi przez banki - nie może być tak że pożyczasz 300k a oddajesz 600k - to złodziejstwo i lichwa
5. Podwyższenie stóp procentowych do poziomu gwarantującego zysk z lokal lepszy niż inflacja - ludzie powinni mieć możliwość trzymania gotówki bez ryzyka utraty swojego majątku, nie musieliby dzięki temu "inwestować" w mieszkania

#natropieflipperow #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #pasta #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #gospodarka #bekazpodludzi #krakow #warszawa #wroclaw #trojmiasto #patologiazmiasta
J.....a - Myślicie, że da się to mieszkanie przerobić tak, by zyskać trochę więcej pr...

źródło: comment_1580994371cRc3yX9rAWneigQfbTgtSQ.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

4. Wprowadzenie tanich kredytów hipotecznych z ujemnym oprocentowaniem - koniec z wykorzystywaniem młodych ludzi przez banki


@Jarek_Bzoma: XDDDD to dopiero napompuje banke XDDD
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: wiem że b8, ale punkt 4 jest naprawdę dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozumiem, że mogę się zgłosić do Ciebie po pożyczkę z ujemnym oprocentowaniem? Skromnie, za pożyczenie 100k zapłacisz mi 30k. Zarobisz satysfakcję i spełnienie, którym zapłacisz za punkt 5.
  • Odpowiedz
@thunder08: Nie. Zauważ że chodzi tylko o kredyty hipoteczne dla młodych ludzi. Inne kredyty mogły by być tak oprocentowane, np zakupy ratalne nie 0% a 15% tak, że w bilancie byłoby co wypłacać dla trzymających pieniądze na lokatach.
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: Jeśli wszystkie kredyty będą oprocentowane, a akurat mieszkaniowe nie to wszyscy będą kupować mieszkania (ba, nawet jak ktoś nie potrzebuje to kredyt z ujemnym % weźmie). Ceny mieszkań w górę, a jak zabraknie hajsu to pęka bańka...

A co do mieszkania to wygląda jak mały pokój hotelowy - czyżby od razu pod airbnb?
  • Odpowiedz
@qj0n: Prędzej czy później airbnb zostanie zakazane jak w Barcelonie, Pradze, Berlinie, Sztokcholmie. Chodzi mi o mieszkanie koło pracy, ewentualnie na wynajem długookresowy dla pań lekkich obyczajów.
  • Odpowiedz
Zakaz flippowania - po zakupie nieruchomości nie będzie można jej sprzedać przez co najmniej 36 miesięcy


@Jarek_Bzoma: Może zróbmy tak ze wszystkim. Samochodami, telewizorami, lodówkami, zmywarkami, telefonami, sprzętem audio, nie wiem k---a kubkami. Po co komu? Handel? Wolny rynek? Przez wolny rynek, sytuacja na rynku jest dramatyczna! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Zakaz najmu krótkoterminowego dla turystów - powinni oni mieszkać w hotelach które
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_Bzoma: a nie no to tak, ja też mam cel kupić coś do trzydziestki, za wynajem płacić to bez sensu, bardziej gniję z nazewnictwa xd
Tak samo nazwy osiedli, 2 szare bloki i "Villa Estate Piano Bródno" xd
  • Odpowiedz