Wpis z mikrobloga

@anonymous_derp: Ej przecież na keto czy innym carnivore nie powinno się robić krzywej, bo jak nie jesz cukru i wegli i nagle je dostarczysz to organizm szaleje i wyniki są nie miarodajne. Powinno się 2 tygodnie wprowadzać węgle żeby wynik był miarodajny. Skąd wiec taka decyzja?
@BzdziagwaLujka: nawet w opisie badania jest, że na 3 dni przed badaniem:
"NIE stosujemy restrykcyjnych diet – niskokalorycznych lub
niskowęglowodanowych – mogą wpływać
na pogorszenie wchłaniania węglowodanów
i zafałszowanie wyniku.

NIE odstawiamy węglowodanów – dobowe spożycie węglowodanów
3-4 dni przed badaniem powinno wynosić co najmniej
150 g – ale nie w postaci cukrów prostych - jemy pełnoziarniste pieczywo, kasze, ryż, owoce, warzywa."
@anonymous_derp: Zdaje sobie sprawę, ze wiesz. Dlatego tym bardziej mnie to dziwi, bo słyszałam ze ogranizm może reagować w bardzo rożny sposób na takie 75g czystej glukozy. Nawet gdzies obili mi się o uszy, ze przez brak wegli i „spokojna” insulinę ogranizm może zacząć być hiper wrażliwy po takiej dawcę. To duże obciążenie dla organizmu teraz. Moim zdaniem bez sensu jak wiaodmo, ze wyją bzdury robić sobie coś takiego.
@BzdziagwaLujka: Jestem nieco sceptyczny do tego co jest "wiadomo" jeśli tego nie sprawdzę osobiście. Często okazuje się, że wcale nie jest tak, jak jest "wiadomo", tylko zupełnie inaczej. Skoro mam możliwość osobistej weryfikacji, to jestem zainteresowany.

Generalnie wyniki mogą być trzy:
- norma (wzór 1),
- hiperinsulinemia (wzory 2-4),
- hipoinsulinemia (wzór 5).

Oczekuję albo 1 albo 5.
@anonymous_derp: No ja do spraw sprawdzania działania organizmu z insulina podchodzę z dużym dystansem bo IO i hipoglikemia reaktywna u mnie, wiec jestem wyczulona na takie badania. Obyś nie czuł zbyt wielu skutków wegli, zakładam ze będziesz pisał jakiś post o tym. Chętnie bym poczytała jak Twoje samopoczucie. Bo ja za czasów jedzenia wegli miałam typowo insulinowe relacje na krzywej insulinowej, najpierw mega naładowanie energia a później zasypiałam praktycznie na krześle.
@BzdziagwaLujka: Nie odczułem żadnej istotnej zmiany po konsumpcji roztworu. Nie podejrzewam u siebie cukrzycy ukrytej, ale warto to zweryfikować - zamierzam zapostować wyniki, jakie by one nie były.

Jeśli wyjdzie wzór 1 to git. Wzór 5 też w sumie git, może nawet lepiej. Jeśli wyjdzie coś innego to będzie dla mnie sugestia, żeby schudnąć jeszcze bardziej.
czemu tak #!$%@? glukozą, duzo bardziej wiarygodne byloby spozycie tych 75g wegli z jakiegos banana i ryzu, w jakich odstepach te 3 punkty? Nie myslales nad 5? Mialbys lepszy obraz co sie #!$%@? z insuliną.


@Stormweaver: Bo to jest standardowe badanie. Nie mogę sobie wybrać ile punktów, tylko w pakiecie mam trzy, w standardowych odstępach, po standardowej dawce standardowego węglowodanu.