Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
"Miasto oddalone o 1000 km od Wuhan również objęte kwarantanną!!"

https://www.forexlive.com/news/!/a-city-1000km-from-wuhan-just-declared-a-full-lockdown-20200126

... ach te media i ich weryfikacja! Tego posta powyżej zobaczyłem w newsach od Google na swoim smartphonie. Zabawne jest to że całego bana miasto zdjęli po dosłownie 5 godzinach od ogłoszenia bana i cała sprawa działa się wczoraj/przedwczoraj (zależy czy się patrzy z czasu europejskiego czy chinskiego).

Oczywiście zero informacji odnośnie odwołania zakazu oraz żadnych edycji postów. Brawo media, znowu to zrobiłyście XD nakręcanie paniki i paranoi i nie informowanie o odwołaniach i zmianach.

#chiny #wirus
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@picasssss1: dzięki za to, ale wolę jednak bezpośrednio z chińskich stron, ponieważ BBC i CNN przekopiują większość newsów i to z opóźnieniem około 8 godzin (siedzę w Chinach od ponad tygodnia i mam porównanie mediów)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alorotom: już wrzucałem z 5 razy w przeciągu 2 dni ale z chęcią wrzucę raz jeszcze. Oficjalna rządowa strona aktualizowana bezpośrednio. Nie widziałem innego oficjalnego źródła które byłoby tak szybko aktualizowane:

https://3g.dxy.cn/newh5/view/pneumonia?from=singlemessage&isappinstalled=0

Tą stroną posługuje się ogromna część Chińczyków na Wechatcie oraz na Weibo.

@embrion: było nadane przez rząd lokalny i został on odwołany również przez ten rząd że względu na błędne informacje napływające do nich.
@Zhukov: Bardziej chodziło mi co jest pisane w mediach, bo bo ja to tam komuszkom średnio wierzę za to że ukrywali sars np. a na dodatek dzisiaj jakiś mirek wrzucił video jak jakiemuś typowi co go wyleczli kwiatki dają impreza normalnie. Fotki, uściski dłoni jak dla mnie ściema.
@Zhukov: trzymaj się tam Mireczku, tez siedze w Chinach- region guangdong miasteczko Huidong :) tez nie czytam gownoniusow tylko sprawdzone info od chińczyków od ich znajomych z różnych regionów, oni wszyscy są w kontakcie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alorotom: nie musisz, wierzyć, ale media z całego świata biorą właśnie stąd informacje. Porównaj sobie z cnn lub BBC informacje to będą one dokładnie tak jak tutaj lub trochę obcięte. Media z innych krajów nie mają dodatkowych informacji niż to co Chiny podają, ponieważ ich tutaj nie ma. WHO pochwaliło Chiny za szybką reakcję, ale część społeczeństwa narzeka na rządy lokalne w Wuhan że wolni reagowały.

"jakiś" mirek "jakiemuś" typowy dał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@embrion: być może masz rację i bym powiedział że to ma sens ale koniec końców wyszło na to aby nie wprowadzać paniki. Media w Chinach opisały całą sytuację lecz niektóre inne media (te promowane w newsach przez Google) już nie i o to mi bardziej chodziło w poście ;p