Wpis z mikrobloga

@1234AQ: Dodam że to jest koszt zawierający też koszty ziemi i całej infrastruktury roślinność i place zabaw.
Ostatnio rozmawiałem z grupą architektów i zdębiałem :)
Jak ktoś mi mówi że budowa nie stanieje bo koszty budowania ża tak wysilone to wprost mu powiem że nie wie oczym mówi.
Najciekawszym kosztem w tym wszystkim sa koszty pracy i rejestracji ludzi na legalnej umowie.
Do tego gadam ze większość apartamentów jest budowana w
@1234AQ: Pół godziny po opublikowaniu ankiety zaskoczę was, Nikt nie odpowiedział prawidłowo 4.5 to jest standard. Czasami dobija sie do 5 000 netto .
po 6 to śa inwestycje w samym centrum. Za niedługo będę miał więcej info bo kumpel jest deweloperem. Wiecxej info w przyszłości :D
@1234AQ: niby skąd te info / statystyki? Sredni koszt działki w cenie mieszkania to 3k, koszt budowy w wawie to 3/4k do tego dodaj marketing, prawników, ryzyka, naprawy gwarancyjne i na samym końcu marże, wychodzi ci srednia 10k
@analboss: Przecież pieter średnio w warszawie buduje sie 7 do tego każdy płaci za garaż w centrum 65 tys a w osciennych dzielnica 35 tys to minimum . ( każde mieszkanie oddane w budynku musi mieć garaż) dodatkowo każdy z inwestycji płaci odzienie za komórki.
@analboss: przykładowo działka ma 1100m2 w zagospodarowaniu przestrzennym możesz pobudować 6 pieter.
budynek może stać na 670m2
w skrócie
7 x 470m2 powierzchni mieszkalnej. ( na każdym pietrze 10 mieszkań po 50m2 )
470m2 x 8800 = 4 136 000 (jedno piętro)
5 x 4 136 000 = 20 680 000 (20 milionów )

Na woli 1100 m2
https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dzialka-warszawa-wola-1100m2-mzn2035545630
działka jest za 3 500 000 do wziecia.

Po co to wszystko
@1234AQ: nie mam pojęcia, czy to co mówisz jest prawdą, skoro portale zbierajace dane jak urbanity piszą o jakiś kosztach budowy i cenach gruntu to nie mam powodu by im nie wierzyć. Inaczej dziennikarze branżowi / gus / analitycy podnieśli by larum. Totalnie nie znam się na budowie, nie wiem czy ty np uwzgledniasz jakieś badania geotechniczne, czy np infrastrukture towarzyszącą jak drogi. Na podlinkowanym ogłoszeniu dev musiałby budować na wz