Wpis z mikrobloga

Czołem, moje szanowne Mirki płci obojga! #chwalesie i #rozdajo w jednym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W najbliższą środę jest premiera mojej najnowszej książki: "Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze", Wyd. Czarne. Oznacza to, że jeszcze tylko do środy można ją dostać w przedsprzedaży za 26,17 PLN, a e-book za 20,92 PLN (cena okładkowa to 34,90):
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/swiaty-rownolegle

Wśród plusujących ten wpis rozlosuję egzemplarz rzeczonej książeczki, a jak Was się zbierze odpowiednio dużo, to i ze 3 egzemplarze, a jak Was się zbierze naprawdę dużo, to może coś jeszcze dorzucę. ;) Ogólnie, kto kiedyś brał udział w moich rozdajo, ten wie, że prezenty się sypią. :)

A o czym są "Światy równoległe"? O pseudonauce, o bzdurach, o szurach, o niby-medycynie i szarlatanerii. Oto lista rozdziałów:

antyszczepionkowcy – audiofilia ekstremalna – chemtraile – homeopatia – irydologia – kreacjonizm młodoziemski – płaska Ziemia – radiestezja – strukturyzacja – pamięć wody – powiększanie piersi w hipnozie – wysokie dawki witaminy C – zaprzeczanie globalnemu ociepleniu – żywa woda, surowa woda

Książkę pisałem długo, z miłością. Za każdym razem podjąłem odważną próbę dotarcia do sedna problemu. Pojechałem do siedziby Boiron, żeby porozmawiać z zarządem o homeopatii; z wielkim trudem zdobyłem numer telefonu do J. Zięby i odbyłem z nim długą rozmowę o lewoskrętnej witaminie C; obdzwoniłem różdżkarzy i radiestetów, jeździłem po szpitalach i onkologach, czytałem setki artykułów, pościągałem z USA najlepsze amerykańskie książki kreacjonistyczne; nurzałem się w archiwach homeopatów, tropicieli chemtraili i zwolenników surowej wody...

Wszystko po to, żeby opowiedzieć Wam, o co naprawdę chodzi w tych wszystkich absurdalnych teoriach, skąd się biorą i kim są ludzie, którzy je głoszą. Jestem przekonany na 100%, że dotarłem głębiej niż inni dziennikarze. Wnioski są o tyle interesujące, co kłopotliwe - "ludzie od jaszczurów" często nie różnią się aż tak bardzo od nas (załóżmy, że normalnych, racjonalnych osób). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie - naprawdę z wielką radością ogłaszam "Światy równoległe". Poniżej wrzucam fragment książki.

#nauka #pseudonauka #homeopatia #antyszczepionkowcy #zieba #globalneocieplenie #liganauki #ligamozgow

Wołam też moją armię spod znaku #conowegownejczer - mam nadzieję, że zrozumiecie. ;)
Pobierz
źródło: comment_xqGwT3sPM8mZA52iERrru63pBzQX4Puh.jpg
  • 116
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LukaszLamza: Masz jakiegoś kandydata na nowy odpowiednik teorii wędrówki kontynentów Wegenera, czyli czegoś, co brzmi dziwnie w momencie ogłoszenia i nie jest powszechnie akceptowane, ale wg Ciebie okaże się prawdziwe?