Wpis z mikrobloga

Jak pogodzić ideę antynatalizmu z miłością do dzieci? ()
Uwielbiam dzieci, niemowlęta, bobasy, zajmowanie się nimi, ich uśmiech i płacz, jak uczą się wszystkiego i jak niesamowite to jest - zdecydowanie instynkt macierzyński we mnie jest. Czuję że to jest głęboko we mnie i nie mam jak się temu przeciwstawić. Z drugiej strony oczywiście rozumiem szanuję i popieram całym sercem antynatalizm. Serce vs Rozum, skąd mam wiedzieć co ważniejsze
#antynatalizm #filozofia #rodzicielstwo #macierzynstwo #zycie
  • 58
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szzzzzz: antynatalizm nie jest naturalny, dobry ani rozsądny. Jeśli uważasz inaczej to mam złe wieści ale logiczne wyjście jest jedno..

Aczkokwiek - dobrze słyszeć że Twoje ciało walczy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@szzzzzz: nie widzę sprzeczności. Antynatalizm bierze się przecież z troski o dzieci, a instynkt rodzicielski, jak już napisali wyżej, można zaspokoić adopcją. Swoją drogą adopcja to jest dopiero wyczyn. Dać miłość komuś obcemu, często porzuconemu i nieznającemu miłości. Miłość do spłodzonych przez siebie dzieci jest banalnie łatwa, instynktowna.

@sorek: oczywiście, że antynatalizm nie jest naturalny. Natura jest zła :) Czy jest dobry nie rozstrzygam, ale na pewno jest rozsądny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaifasz: natura jest zła? Czyli wszechświatowi byłoby lepiej jakby w nim życie nigdy się nie pojawiło? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ciekawe, ciekawe ze pisze to osoba, która korzysta z dobrodziejstw jakie stworzyło życie.

Komedia, brak logiki, a mimo wszystko powoływanie się na "rozum".

Logicznych sprzeczności miliony.

@Samol94: a jak jest? Może wyjaśnisz?

To jest dopisywanie filozofii do braku miłości do życia. Wyższy przykład świetnie pokazuje.
@sorek a co dobrego jest w naturze? Organizmy sobie żyją, oddychają, okradają, jedzą, gwałcą, rosną, zabijają, rozmnażają się, umierają i to wszystko tylko po to żeby... yy... no właśnie - po co? Fajnie, że od czasu do czasu można sobie dostarczyć trochę endorfin i myśleć, że jest fajnie. Jak już jesteśmy na tym świecie to korzystajmy, należy nam się. Nie widzę tylko żadnego powodu ani moralnego prawa, które pozwoliłoby ściągać do tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaifasz: ??

A co dobrego jest w hedobistycznym "należy nam się"? Nie, nic Ci się nie należy.

Wyliczasz rzeczy moralnie "złe" które są złe tylko gdy robione z konkretną intencją. Dlatego zwierzęta nie mogą być "złe" bo nie mają aparatu do odróżnienia dobra od zła.

@fapowiczowski: bo moralność to wymysł natury/ludzi a Ty chcesz go użyć by obalić sens istnienia życia? Wut?

I co ma GO do tego? Eksperci są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Samol94: jak cierpisz to zmień swoje życie.

Twoi przodkowie którzy walczyli o to byś mógł żyć na tym świecie i wychować swoje potomstwo by Cię wyśmiali z Twojrgo narzekania.

Co jest takiego złego na świecie? No co?

Co jest gorszego niż 100 lat temu? Z roku na rok na całym świecie jest coraz lepiej biednym i bogatym.

Nie patrzysz przyziemnie, masz po prostu w sobie dużo żalu, nienawiści i problemów i
antynatalizm nie jest naturalny,


@sorek: no i apropos naturalności i zgodności z naturą

Homoseksualne zachowania zwierząt – zachowania zwierząt wobec osobników tej samej płci, które zazwyczaj są typowe dla par różnopłciowych tego gatunku. Zachowania te obejmują czynności seksualne, takie jak kopulacja lub wzajemna masturbacja, oraz związane z łączeniem się w pary lub wspólną opieką nad potomstwem. Występują szczególnie często u gatunków żyjących w społecznościach np. u ptaków morskich i ssaków, w
@sorek Nie wiem co jest w tym dobrego, nigdzie nie napisałem, że to jest dobre ¯_(ツ)_/¯ Muszę znosić ból i niedogodności związane z życiem, więc roszczę sobie prawo do przyjemności z nim związanych. Nigdzie też nie napisałem, że zwierzęta są złe. One tylko grają wg zasad ustalonych przez naturę i to ona jest zła. Nie uważam, że np. moi rodzice są źli czy głupi. Zwyczajnie grali zgodnie z zasadami i ciężko ich
jak cierpisz to zmień swoje życie.


@sorek: śmierć jest jedynym rozwiązaniem

Twoi przodkowie którzy walczyli o to byś mógł żyć na tym świecie i wychować swoje potomstwo by Cię wyśmiali z Twojrgo narzekania.


@sorek: moi przodkowie walczyli bo stali się ofiarą chorego dążenia do władzy i pieniędzy najpotężniejszych ludzi na świecie

Co jest takiego złego na świecie? No co?


@sorek: ludzie i ich natura

Co jest gorszego niż 100