Wpis z mikrobloga

  • 11
Jak pogodzić ideę antynatalizmu z miłością do dzieci? ()
Uwielbiam dzieci, niemowlęta, bobasy, zajmowanie się nimi, ich uśmiech i płacz, jak uczą się wszystkiego i jak niesamowite to jest - zdecydowanie instynkt macierzyński we mnie jest. Czuję że to jest głęboko we mnie i nie mam jak się temu przeciwstawić. Z drugiej strony oczywiście rozumiem szanuję i popieram całym sercem antynatalizm. Serce vs Rozum, skąd mam wiedzieć co ważniejsze
#antynatalizm #filozofia #rodzicielstwo #macierzynstwo #zycie
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: Świat jest dobry, no i pewnie temu ciągle widzę zbiórki zrozpaczonych starych na leczenie, a wczoraj gościa zwinelo pogotowie, bo zawał w wieku 33 lat. Rodzina 2+2 została bez zywiciela.

Zaraz napiszesz, że widzę świat na czarno. Ze pewnie nie rucham, że mam depresję. Albo żebym się Z-----l. Od razu zaznaczam że żyje ponad przeciętna i wygodnie, myślę że #wygryw i nie mam depresji. Ale ja w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bazarnia: a co jeśli ruchasz z celem? Potrafisz sobie to wyobrazić?

Wątpię, ale polecam poczytać Nietschego, on już z antynatalizmem się rozprawił lata temu.
  • Odpowiedz
@sorek: > a co jeśli ruchasz z celem? Potrafisz sobie to wyobrazić?

Daj spokój, zaraz mi pewnie napiszesz ze opuścimy planetę. I co? Zaludnimy kolejna i dalej się będziemy dupczyc, zrec i zdychac.
Albo że jest cel, ale świat jest tak skomplikowany że nie wiem nic - gdzieś to już słyszałem, chyba w kościele.
Dobrze że nie biorę udziału w tym festiwalu s----------a. Chcecie się oszukiwać, to droga wolna. Ale
  • Odpowiedz
@szzzzzz: pamiętaj jak patrzysz na te bobasy że to jest każda kasjerka w Biedronce, menel, zabiegany korposzczur i obszczany staruszek kilkadziesiąt lat wcześniej. Że nie ma rozróżnienia dziecko/dorosły tylko to ta sama istota w różnym czasie. Ogólnie dzieci w pewnym wieku nie lubię, od czasu antynatalizmu też nie mam pociągu do bobasów ale ogólnie ładne dzieci i niemowlęta mnie nie brzydzą, program działa poprawnie. Kiedyś nawet mi się wydawało że
  • Odpowiedz
@sorek: ciekawe co jest złego w tym że coś nie jest naturalne. Hmm. Chyba tropem kościelnych oszołomów zakładasz za aksjomat coś co połknąłeś z uśmiechem i nawet się nie zastanawiasz. Naturalne, tak jak to że albo antylopa s-------i i lew umrze brutalna śmiercią głodową albo lew dogoni i antylopa zginie rozrywana na strzępy konając w agonii
  • Odpowiedz
@sorek: tyle że ja jestem świadom tego że to pić na wodę, wszelkie moje cele to zapychacze żeby mi pokazać że jest tu ok i to ma sens (co jest wierutnym kłamstwem tak jak pisałem powyżej. Proste mechanizmy dla małp.
  • Odpowiedz
@Bazarnia: to spoko, czyli tak samo wiesz że picem na wode jest antynatalizm..

Aktywnie wybierasz, by wierzyć w to że nie wierzysz, nigdzie nei dochodząc i nic nie wynikając. 0 = 0 w matematyce, dowód bez sensu

Gratulację, doszedłeś do bezsensu, to jest prosta droga, teraz wymyśl jak dojść do CZEGOŚ. Podpowiem - cywilizacja doszła do
  • Odpowiedz
Nie pisz bzdur.


@kruszon_: przeczytaj ten temat to zobaczysz że dokładnie obrońcy antynatalizmu tak piszą - nie ma dla nich innej metody niż śmierć organizmów żywych.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: zależy jak rozumiesz antynatalizm. Jeżeli tak, że poczęcie człowieka wiąże się z pewnego rodzaju moralnym długiem wobec niego, to możesz być jedynie lepszym rodzicem. Jeżeli tak, że lepiej jakby ludzie już nie powstawali bo to wszystko tylko cierpienie i męka, to twoje poglądy jeszcze muszą przejść przez okres dojrzewania
  • Odpowiedz
@Melee_Creep: śmierć jest częścią życia i jest naturalna - po co ją zatrzymywać? Gdyby nie była potrzebna życiu to by nie istniała.

Ludzie mogą ją zatrzymać za pomocą nauki..
  • Odpowiedz
@sorek: > śmierć jest częścią życia i jest naturalna - po co ją zatrzymywać?

To dlaczego się sapiesz że niby chcemy wszystkich powyrzynać?

Gdyby nie była potrzebna życiu to by nie istniała.


A może dlatego, że życie ma w------e na to, w co wrzuca swoje potomstwo.
  • Odpowiedz
@szzzzzz ja mam odwrotnie. Uważam, że antynatalizm jest głupotą i powinno się przekazać geny dalej, tylko problem w tym, że nie przepadam za bawieniem dzieci.
  • Odpowiedz