Wpis z mikrobloga

#rozowepaski to sa tak nielogiczne kreatury, ze nie moge tego pojsc xD.

Mamy w planach z moja dziewczyna wspolnie zamieszkac. Zaproponowalem jej, ze mozemy zamieszkac razem w mojej kawalerce, pod warunkiem, ze rachunki i rata kredytu bedzie dzielona 50:50. Ona na to, ze nie bedzie mi kredytu splacac I moze tylko za rachunki zaplacic xD. To mowie jej, zeby poszukala czegos innego.

Dzisiaj mi wyslala ogloszenie z olx z kawalerka na wynajem. 200 zl wiecej na osobe I troche gorszy standard, ale jedziemy ogladac xD. Przynajmniek nie bedzie mojej raty splacac xD.

#logikarozowychpaskow #zwiazki
  • 384
  • Odpowiedz
@Herubin: jako rozliczanie kosztów życia rozumiem właśnie płacenie wspólnie rachunków za mieszkanie, opłaty, zakupy na jedzenie itd. Mój komentarz o darowiźnie był tylko odnośnie tego spłacania kredytu, niczego więcej.
  • Odpowiedz
@harpiowata: z drugiej strony jak wynajmujesz komuś mieszkanie które wzięłaś na kredyt to tez potem wynajmujący ma prawo ubiegać się o prawa do mieszkania bo on przecież tez spłacał ten kredyt? XD
  • Odpowiedz
@eazy Jakie wyliczenia odsetki, może jeszcze powinna wnosić kasy zależnie od wartości WIBOR?

Ale na Mirko tu ludzie RIGCzu nie mają. W każdej takiej zarzutce takie same komentarze. Jak decydujesz się na zaproszenie kogoś do mieszkania w swoim mieszkaniu do dalej jest twoje mieszkanie, a nie wasze. Ktoś mieszka u ciebie, w razie rozstania wystawiasz mu walizki za drzwi i nara. To jest podstawowa różnica. Podział rachunków i czynszu wydaje się
  • Odpowiedz
@przemianawdzika zaproponuj jej żeby płaciła cały czynsz + połowa wszystkich rachunków (prąd, tv, internet), ty będziesz miał spokój z czynszem, a nigdzie nie ma słowa kredyt, który stanowi tutaj największy punkt zapalny
  • Odpowiedz