Wpis z mikrobloga

#rozowepaski to sa tak nielogiczne kreatury, ze nie moge tego pojsc xD.

Mamy w planach z moja dziewczyna wspolnie zamieszkac. Zaproponowalem jej, ze mozemy zamieszkac razem w mojej kawalerce, pod warunkiem, ze rachunki i rata kredytu bedzie dzielona 50:50. Ona na to, ze nie bedzie mi kredytu splacac I moze tylko za rachunki zaplacic xD. To mowie jej, zeby poszukala czegos innego.

Dzisiaj mi wyslala ogloszenie z olx z kawalerka na wynajem. 200 zl wiecej na osobe I troche gorszy standard, ale jedziemy ogladac xD. Przynajmniek nie bedzie mojej raty splacac xD.

#logikarozowychpaskow #zwiazki
  • 384
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@przemianawdzika: opie masz rację. Skoro ponosisz koszty 1k i mieszkacie razem to na pół dzielicie. Chamstwo by było jakbyś nie płacił rat kredytu i kazał płacić jej 600 za wynajem i byłby to twój zysk a nie podział kosztów
  • Odpowiedz
Nie kumam, jak za mieszkanie 2 pokojowe trzeba płacić w dużym mieście prawie 2000 zł, to jakbym miał swoje mieszkanie na kredyt który wynosi pewnie z 1400 miesięcznie plus czynsz 300 zł to logiczne że jakbym mieszkał z dziewczyna to by musiała płacić z 800 zł. Tyle co za pokój w dużym mieście. I myślałem że to jest normalne , ale jak widać nie ( _)
  • Odpowiedz
spłacanie kredytu to kupowanie przedmiotu, w tym przypadku mieszkania.


@dobrzecisiewydaje: o czym ty różowa #!$%@? xDDD weź powtórz sobie kc, dokładniej formy czynności prawnych, a potem odpowiedz sobie na pytanie jaką formę musi mieć umowa przenosząca własność nieruchomości i pod jakim rygorem jest zastrzeżona xDDD nie ma #!$%@?, zeby fakt "dokładania" się do kredytu powodował ipso facto przeniesienie jakiejś części nieruchomości na dokładającego się. W braku odmiennej umowy pisemnej i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@przemianawdzika: z jednej strony mieszkanie jest i będzie Twoje, więc oczekiwanie od niej pokrywania połowy kredytu jest nie ma miejscu. Z drugiej strony dlaczego ma mieszkać za darmo?
Najuczciwiej będzie jak po prostu będzie Ci dokładać parę złotych do kredytu. Skoro jesteście parą, to chyba potraficie jakkolwiek ze sobą rozmawiać i wypracujcie jakiś kompromis pasujący obojgu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dobrzecisiewydaje: nie rozpowiadaj bzdur. Pieniądze przeznaczone na zwrot kosztów nie są objęte podatkiem od spadków i darowizn. Nie może być tu mowy o jakimkolwiek przysporzeniu majątkowym. Przychód to miałaby ta babka mieszkając z nim za darmo już prędzej choć z pamięci nie jestem pewien jak darmowe bezpłatne świadczenie usług dla fizoli bez działalności się rozlicza.
  • Odpowiedz
#rozowepaski to sa tak nielogiczne kreatury, ze nie moge tego pojsc xD.


Mamy w planach z moja dziewczyna wspolnie zamieszkac. Zaproponowalem jej, ze mozemy zamieszkac razem w mojej kawalerce, pod warunkiem, ze rachunki i rata kredytu bedzie dzielona 50:50. Ona na to, ze nie bedzie mi kredytu splacac I moze tylko za rachunki zaplacic xD. To mowie jej, zeby poszukala czegos innego.

Dzisiaj mi wyslala ogloszenie z olx z kawalerka na wynajem. 200 zl wiecej na osobe I troche gorszy standard, ale jedziemy ogladac xD. Przynajmniek nie bedzie mojej raty splacac xD.

#
  • Odpowiedz
#!$%@? zarówno u opa jak i komentujących

Opie, zapytaj laskę ile chce płacić i albo przystań na taką kwotę (nawet jesli wynosi 0) albo nie powinniscie mieszkać razem. Za robienie gały też sie liczycie rynkowo?;p

Komentujący, odwróćcie sytuację. To laska wziela kredyt i op u niej mieszka. Op powinien nic nie płacić?
  • Odpowiedz
i dobrze zrobiła xD dostała by potem połowę mieszkania, skoro płaciła połowę rat za kredyt?


@harpiowata: kurde, gdyby mu oddała połowę wkładu własnego powiększona o inflację oraz połowę spłaconych już rat, to czemu nie? op miałby 50% udziału w tej kawalerce i kupiłby kolejna pod wynajem ¯\_(ツ)_/¯ ja bym w to poszedł
  • Odpowiedz