Wpis z mikrobloga

#rozowepaski to sa tak nielogiczne kreatury, ze nie moge tego pojsc xD.

Mamy w planach z moja dziewczyna wspolnie zamieszkac. Zaproponowalem jej, ze mozemy zamieszkac razem w mojej kawalerce, pod warunkiem, ze rachunki i rata kredytu bedzie dzielona 50:50. Ona na to, ze nie bedzie mi kredytu splacac I moze tylko za rachunki zaplacic xD. To mowie jej, zeby poszukala czegos innego.

Dzisiaj mi wyslala ogloszenie z olx z kawalerka na wynajem. 200 zl wiecej na osobe I troche gorszy standard, ale jedziemy ogladac xD. Przynajmniek nie bedzie mojej raty splacac xD.

#logikarozowychpaskow #zwiazki
  • 384
  • Odpowiedz
@przemianawdzika, istotne chyba trochę jest też jak zarabiacie.
Jeśli zarabiasz dużo więcej, to słabo, żebyś od niej wymagał dokładania się do kredytu. Jeśli nie ma większych różnic, to z jednej strony ona sama powinna zaproponować, że się będzie dokładać, a z drugiej Ty nie powinieneś tego wymagać.

Wniosek:

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: chyba na tym polega dowcip. I pewnie chodzi o to, że póki bank może nasłać na ciebie koksów z pałkami po pieniądze, to mieszkanie nie jest twoje.

@ZjadaczPrzegrywu:

Yyy, nie? Mieszkanie jest twoje i tylko twoje od momentu podpisania aktu notarialnego.
  • Odpowiedz
@Matan_Jagiz: ludzie, czytajcie komentarze zanim zadacie setny raz to samo pytanie. Już wyjaśniałem czym się różni spłata raty od wynajmowania od kogoś @pamposz: to co wyżej, plus nie wrzucaj mnie do jednego wora. Ja nie kombinuje jak zarobić na innych tylko dziele się z bliskimi tym co mam. Mieszkałam z obecnym mężem 8 lat przed ślubem w moim mieszkaniu i nie brałam od niego ani grosza poza codziennymi rachunkami, bo
  • Odpowiedz
@przemianawdzika: Zamiast mówić ze masz opłat przykładowo 600 rata, 300 czynsz i 300 inne opłaty i ona ma płacić polowe z 600zl to trzeba było powiedzieć ze utrzymanie miesięczne mieszkania kosztuje 1200zl i tutaj połowa do podziału :) pewno wyszłoby podobnie gdybyście mieli sami wynająć u jakiegoś Janusza kawalerkę... a jak już jesteś w takiej sytuacji jak jesteś to raczej aby raty nie płaciła jeśli nie jesteś z nią na poważnie
  • Odpowiedz
@przemianawdzika: już to kiedys pisałem, ale w skrócie uczciwie by było jakby płaciła do 30% raty kredytu bez praw do mieszkania potem. Przeciez w tym czasie co u Ciebie mieszka również dobrze mogła wynajmować pokój od obcej osoby.

Nawet nie czytam tych komentarzy, ale żal mi biedy umysłowej tych ludzi, ktorzy uwazaja ze niedorzucanie się do raty kredytu jest fair.
  • Odpowiedz
@przemianawdzika Skoro 250zł dopłacania za czynsz to mało to niech nie wiem... Gotuje wam za jej pieniądze. Ale jakim niby prawem ma dokładać się do twojego kredytu? To nie ona go wzięła. Jak się rozstaniecie to oddasz jej tą kasę? Patrząc na twoje wysrywy to wątpię. To jak nic musi być bait
  • Odpowiedz
@pamposz: ty naprawdę nie rozumiesz co już zostało wyżej napisane? Płacenie za wynajem to kupowanie usługi, spłacanie kredytu to kupowanie przedmiotu, w tym przypadku mieszkania. Jak chce to niech spisza umówię i jej wynajmuje to mieszkanie, a nie bierze kasę na ratę. Tyle się produkujecie jacy to wy biedni jesteście, ze różowe chcą wszystko za darmo, a jeszcze nikt nie zrozumiał, ze to tak naprawdę dupochron dla niego jest i w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@harpiowata: rata to nie tylko spłata kapitału ale i odsetki i jak rozumieniem nie splacania jej to mówienie że on ma spłacać odsetki a ona za darmo mieszkać (bo rachunki to grosze) jest obrzydliwa hipokryzja.
  • Odpowiedz