Wpis z mikrobloga

Widzę, że dużo osób się zna tutaj na projektach i/lub budowali własny dom i mają wiele ciekawych porad na temat projektów różnych domów.
W związku z tym, że jestem perfekcjonistą i chciałbym mieć dom na maxa praktyczny chciałbym was zapytać - czy macie takie projekty? Jakieś linki? Projekty w których waszym zdaniem już nie ma co poprawić? Wiem, że gusta są różne i nie dla wszystkich np 100m2 to wystarczająco, ale z waszych postów dowiedziałem się np, że koszt piętra będzie mniejszy aniżeli budowania parterowego domu w przeliczeniu na m2 powierzchni użytkowej, albo że piwnica wychodzi dosyć drogo albo żeby odległość od drzwi wejściowych do spiżarki/kuchni była mała albo by w umiejętny sposób oddzielać strefę dzienną od nocnej i tysiąc innych fajnych rzeczy :)

Ja szukam projektu taniego w budowie, na maxa praktycznego dla rodziny 2+1. Wychowałem się w mieszkaniu w bloku 50m2 w 6 osób XD więc metraż nie musi być jakiś duży. Pewnie ktoś miał z was takie same potrzeby i może coś podeśle

#budownictwo #architektura
#budujzwykopem
  • 7
@ozzi91 Z praktycznym gotowcem będzie problem. Domy z katalogów ludzie kupują oczami i tak też są one przygotowane.

Kilka podpowiedzi już znalazłeś, ja od siebie dodam prostą bryłę, orientację na strony świata, przemyślane wielkości okien, w miarę możliwości wielofunkcyjność przestrzeni.

Poszukaj trochę inspiracji, narysuj swój plan i idź z nim do projektanta po projekt indywidualny.

ProTip, kup metrówkę i mierz różne pomieszczenia jak gdzieś idziesz. Dom na kartce wygląda inaczej niż w
@ozzi91: że swojej strony dodam bo chyba nie wymieniłeś, sprawdzaj wymiary mebli na rzucie, najczęściej kanapy rysują tak że wydają się ogromne a później nie wiadomo co tam wsadzić bo jest 160cm miejsca. I wspomniane rozdzielenie przestrzeni, schody się sprawdzają jeśli planujesz dom z poddaszem.
@sidien: mierzenie znanych pomieszczeń to dobry pomysł, sam tak robiłem. Ogólnie to zrobiłem sobie cały projekt składając i dostosowując realnie istniejące u moich znajomych i
1. Idź do architekta powiedz mu to co napisałeś odnośnie wymagań w twoim poście.

2. Ciesz się projektem domu zrobionym idealnie pod ciebie!


@ozzi91:
@PureeZiemniaczaneNaZimno: o dokładnie o to to. Wynajęcie architekta to grosze w porównaniu do całej inwestycji, a serio warto.

Zapraszam do filmu: po co ci architekt (i dlaczego warto)
peetee - > 1. Idź do architekta powiedz mu to co napisałeś odnośnie wymagań w twoim p...