Wpis z mikrobloga

@factoryoffaith_: mam szczerze po dziurki w nosie tego argumentu. Młodzi nauczyciele faktycznie przygotowywuja się do zajęć i zajmuje im to więcej czasu, ale żaden nauczyciel nawet akademicki nie spędza ~10h tygodniowo tylko jedzie prawie ten sam program od początku swojej kariery :/

Nikt już nie pamięta zajęć prowadzonych z pożółkłych kartek mających ponad 15 lat?

A co do różnicy w pensjach to faktycznie drmata i skandal...
  • Odpowiedz
@szyna18 Bez jaj. Jak nauczyciel prowadzi kilka klas tego samego rocznika, to już na pamięć zna konspekty. Sprawdziany są albo krótkie albo rzadko, kilka razy w semestrze. Spotkania z rodzicami to jakieś 1,5 h raz na kilka miesięcy. Rady pedagogiczne raz na kilka miesięcy zdaje się. Nijak z tego nie chce wyjść 40h tygodniowo.
  • Odpowiedz
nie dopuszczalnego ( ͡º ͜ʖ͡º) tak samo jak łapówki u lekarzy o czym strach napisać bo powiedzą że pomówienia - Tajemnica Poliszynela


@Kwiatsloneczny: Patologie trzeba tępić. Ja się nie spotkałem z tym by nauczyciel dawał korepetycje swoim uczniom, ba nawet nieswoim ale ze swojej szkoły - z czymś takim się nie spotkałem. No ale wiadomo, tak że jest u mnie nie znaczy, że wszędzie tak
  • Odpowiedz
liczba nauczycieli w Polsce:

2018- 702 595

2008 – 656 659


liczba uczniów

2017/2018 – 4 905 435
  • Odpowiedz
Rady pedagogiczne raz na kilka miesięcy zdaje się. Nijak z tego nie chce wyjść 40h tygodniowo.


@Gorejacy_krzak_agrestu: Zależy od szkoły, ja np. w przeciągu miesiąca czasami mam 3 rady. Klasyfikacyjna, analityczna i szkoleniowa. Każda po kilka godzin. Spotkania z rodzicami w ciągu roku szkolnego bodajże 7-8 ale niektóre to tylko konsultacje indywidualne, także takich większych spotkań to z 5-6. I ja tak szczerze powiem, że pracując jako nauczyciel też mi
  • Odpowiedz
@elady1989: tak, woźna sprząta i robi coś pożytecznego, nauczyciel #!$%@? to co można przeczytać sobie samemu znacznie szybciej a już w dobie Internetu to w ogóle masz darmowych kursów setki tysięcy. A Ci z podstawówki to już w ogóle są żałośni bo uczyć liczyć i pisać to potrafią rodzice a nie mają 5 lat studiów + praktyki.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@its_all_in_the_game: wręcz przeciwnie poczytałem sobie i coz mogę powiedzieć. Widzę że w pewnych kwestiach znaleźlibyśmy jakieś wspólne mianowniki. Niestety jednak kierujesz się jak to sam ujeles żalem do tych ludzi . A mi za #!$%@? ich nie jest żal.
  • Odpowiedz
@elady1989: praca nauczyciela kontraktowego jest warta tyle co sprzątaczki, czyli warto zastanowić się nad wartością studiów, które taki nauczyciel musi odbyć by wykonywać zawód
  • Odpowiedz
@CzaryMarek

Płacz sobie bardziej, póki co to na stanowiska nauczycieli jest kilku kandydatów na jedno miejsce, bo tak źle jest.


Przeczytałeś wgl co napisałam? Typie jakbym miała 60 IQ i zdala mature za 4 razem to też bym szła na pedagogikę mając tylko liceum XD zastanów się tylko jak ktoś taki będzie uczył, bo studia skończy - jak wszyscy
  • Odpowiedz
@Kwiatsloneczny z podatku nie trzeba się rozliczać jeśli jest poniżej 6 tys bodajże na rok. Rozumiem, że każdemu kto nie jest w stanie wyżyć jako rozwiązanie mówisz, że ma dorabiać po godzinach XD ludziom po studiach, ktorzy coś potrafią (czyli w zasadzie mówię o mniejszosci aktualnych nauczycieli). Drodzy państwo, wykopowy ekspert znalazł rozwiązanie na biedę!

Zastanów się tylko jak ty bys się przykladal do pracy, która mało chleba daje i jeszcze
  • Odpowiedz
#!$%@? się za te bieda pensje i posmieje z waszych głupich dzieci, że przylozyliscie rękę do tego, że nic w życiu nie osiągną XD


@slepauliczka:

Muszę pamiętać aby córce przypominać że żadna młoda nauczycielka IQ 100 nie
  • Odpowiedz
@Kwiatsloneczny nauczyciel musiałby pracować na pół etatu by być w stanie wyrobić tych korepetycji więcej do takiej kwoty.

To praca umysłowa, w której faktycznie trzeba coś z siebie dać na min 95%. Nikt nie będzie płacił za pseudo uczenie. Jak mi nie wierzysz to poudzielaj korków i zobaczysz jakie to męczące. Ja udzielałam 2 tygodnie (poziom 1 gimnazjum) i podziękowałam. Materiał jest łatwy, ale wysiłek jaki trzeba włożyć żeby te śmieszne
  • Odpowiedz
@slepauliczka:... Czy się stoi czy się leży to 50 się należy... Im tam zależy czy włożą ci wiedzę czy cegłę do głowy... Zarabiają - często jest tak że gówniaka wysyła się na korki żeby u tej samej nauczycielki miał wystawioną Ocene
  • Odpowiedz