Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 502
W niektórych pociągach ekspresowych dostępne są wagony ze Strefą Wygody. Są to czteroosobowe przedziały o podwyższonym standardzie podróży:
- cztery obrotowe fotele
- gniazdka elektryczne
- duży stół
- indywidualne oświetlenie każdego fotela
- wydzielone miejsce na bagaż

W cenie biletu jest dedykowany poczęstunek: ciepły lub zimny napój, przekąska i posiłek przygotowany przez WARS.

Poza biletem na klasę 1. do każdego miejsca należy wykupić bilet z opłatą serwisową do Strefy Wygody. Od poniedziałku do piątku jest to 50 zł od miejsca, w weekend jest to 25 złotych.

Na zdjęciu Strefa Wygody w pociągu EIC Paderewski z Warszawy do Poznania.

Dla przykładu:
Dziś mamy niedzielę. Bilet na 1. klasę z Warszawy do Poznania kosztuje 199 złotych. Należy do tego doliczyć 25 złotych opłaty serwisowej za jedno miejsce. Przejazd w takim przedziale kosztuje zatem 224 złote. Podróż trwa 3:15 h.

Trzy pozostałe miejsca są wolne, każdy może je wykupić. Jeśli pasażer potrzebuje mieć przedział wyłącznie dla siebie musi wykupić wszystkie miejsca (4*25 zł) i wówczas cena za przejazd wyniesie w naszym przypadku 299 zł.

Taki sam przejazd w tygodniu kosztuje odpowiednio 249 i 399 złotych.

#pkp #kolej #pociagi #pkpintercity
g.....i - W niektórych pociągach ekspresowych dostępne są wagony ze Strefą Wygody. Są...

źródło: comment_asZ4E8pe0bZhVx3vma3djNKypNuqtmRM.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@DrDevil: dalej nie rozumiesz. Prowadząc samochód nie jesteś w stanie wykonywać obowiązków służbowych chyba że pracujesz jako telemarketer to może i tak. 8h jazdy (6h bez opóźnień także dodajmy do tego 2h) to cały dzień roboczy. Wyobraź sobie że są ludzie których praca przez te 8h jest warta dużo więcej niż te 500 zł wydane na PKP.... PKP to oszczędność czasu, kasy, brak zagrożeń, brak zużycia sprzętu i jako bonus ekologicznej!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pewnie dlatego kiedyś nazywało się to przedział menadżerski, a nie przedział dla januszy co szkoda im na taxi w docelowym mieście i mogą sobie jak studenciak #!$%@? się "podróżując"
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: 224 PLN za przejazd obciągiem wwa - PŃ? Pierwszy raz w życiu jechałem obciągiem we Włoszech z Mediolanu do Genui z przesiadką w "Voghera" w nocy. Pociąg Frecciabianca. Fotele skóra bądź skaj, nie rozróżniałem bo byłem śpiący. Powrotka tym samym ale bez przesiadki. Prędkościomierz pokazywał 160km/h. Po powrocie z Włoch do Polski jechałem trzeci raz w życiu obciągiem z Wro do Opola. Wagon bydlęcy w porównaniu do włoskiego. Maks w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@math1982: nie, po prostu wolę wsiąść w pociąg o 08:00 i zacząć pracę, niż wstawać o 04 żeby jechać samochodem.
  • Odpowiedz
@gosvami: rzadko kiedy opłaca się jechać samemu autem niż pociągiem, jedynie autem opłaca się jechać tam gdzie nie ma pociągu wcale lub kursuje w chorym godzinach i nie bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Kilka dni temu jechałem IC i pozytywne zaskoczenie - druga klasa, 6 miejsc w przedziale, regulacja foteli przód-tył (pozycja wyprostowana <-> półleżąca), gniazdka+oświetlenie led przy każdym siedzeniu, regulacja temperatury w przedziale, czysto, schludnie (trasa Bydgoszcz -> Gdynia, 42zł z tego co pamiętam).
Nie wiem za co miałbym dopłacać? Że 4 osoby zamiast 6? Może... jakbym jechał ze znajomymi przez cały kraj, ale w przypadku kilkugodzinnej podróży. No nie wiem -
  • Odpowiedz
Widać pierwsza klasa nie jest na twoją kieszeń i oferta nie jest dedykowana dla Ciebie. Niektórzy wolą przez te 3h zjeść posiłek, popracować/obejrzeć film zamiast stać w korkach.


@pianinka: o, siema :D
  • Odpowiedz
to #!$%@? przez pół Polski i marnuj czas.

Niektórzy wolą 3h popracować, a nie prowadzić pojazd i marnować czas na dojazd.

Szanse na niedojechanie do celu także większe jest w samochodzie.


@slane: Właśnie sprawdziłem blablacara na jutro do miasta rogali ze stolicy. #!$%@? jestem bogolem i za wszystkie miejsca w Skodzie SuperB zapłaciłbym 150zł i podejrzewam, że skoro zabrałem wszystkie to koleś zawiózłby mnie od drzwi do drzwi, a nawet jeśli
Navarre - > to #!$%@? przez pół Polski i marnuj czas.
Niektórzy wolą 3h popracować, a...

źródło: comment_fl60wwspOF4aLauL8OlGD228Hgk6vnNz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz