Wpis z mikrobloga

#!$%@? w jakim kraju ja zyje... Do spraw globalnego ocieplenia i dbania o naturalne środowisko wtrąca się arcybiskup, który z nauką i środowiskiem naukowców nie ma nic wspólnego, bo jak wiadomo nauczanie kościoła stoi w sprzeczności wraz z postępem technologicznym i podejściem naukowym. No ale w tym kraju to takiego arcybiskupa popiera WICEMINISTER, czyli osoba, która jednak ma coś do gadania w tym kraju i jest przedstawicielem pewnej grupy osób w tym kraju. Normalnie to takie osoby stoją gdzieś na uboczu w zakamarkach internetu i każdy się z nich śmieje.
Greta Thunberg zwraca uwagę iż nasz klimat jest zagrożony i robi to w słusznym celu, nikomu nie służy, a co #!$%@?ą ludzie na prawicy? ha ekologizm wymysł szatana, kontynuacja Engelsa i Marka, nadchodzi koniec chrześcijaństwa, lewactwo chce nas zniszczyć itp. itd. No #!$%@? ręce opadają, żeby w 2019 roku nadal takie bzdury #!$%@?ć gdzie już w XIX wieku był obciach żeby takie rzeczy wygadywać, a takie debile są pokazywani w telewizji, bo zgadza się to z narracją pewnej grupy osób. Ja się nie dziwie, że wykształceni i normalni ludzie stąd #!$%@?ą i taki PiS zdobywa coraz to więcej poparcia.
#bekazprawakow #neuropa #bekazkatoli
  • 46
arcybiskup, który z nauką i środowiskiem naukowców nie ma nic wspólnego, bo jak wiadomo nauczanie kościoła stoi w sprzeczności wraz z postępem technologicznym i podejściem naukowym.


@GrochenMochen: czy ja wiem. Pierwsze uniwersytety, duża propagacja wiedzy to jednak w pewnym stopniu zasługa właśnie kościoła. To, że obecnie ich interes nie współgra z rozwojem nauki to inna historia, raczej ich lenistwo czy użycie religii do własnych celów niż cokolwiek związanego z religijnością jako
@GrochenMochen: jasne, że dawne. Chodzi mi o to, że religia sama w sobie nie stoi tu na przeszkodzie - ponieważ napisałeś, że nauczanie kościoła stoi w sprzeczności z postępem, co starałem się pokazać nie jest prawdą. Natomiast uważam, że polityka polskiego kościoła jest, to raczej ją trzebaby tutaj naprawić.

Co do tego „ludzie nadal uważają” - obecnie jest to już mniejszość. Co ciekawe, jeśli sam KK się nie zreformuje dość szybko,
@BaRi: @Indorek1906: Nie panowie Greta za nikogo się nie uważa, nie jest naukowcem, ani klimatologiem ani żadnym eksptertem jest jedynie osobą, która miała za zadanie pokazać w czym jest problem i, że ludzie jak i organizacje rządowe największych państw nie widzą problemu globalnego ocieplenia, a sam Trump też neguje to zjawisko i uważa, że jak już istnieje to nie jest to wina człowieka... Problemem też jest to jak się kłamie
@szczam_na_mlodziez: Istnieje naukowy konsensus co do tego że GO istnieje i że człowiek jest jego przyczyną, podobnie jak istnieje naukowy konsensus że szczepionki nie powodują autyzmu. To że znajdzie się jakiś Wakefield czy inny Czerniak którzy twierdzą co innego nie zmienia że ten konsensus jest.

Greta powtarza żeby słuchać naukowców, żeby słuchać konsensusu i żeby zacząć działać. Ona nie robi z siebie naukowca i ekspertki od klimatu, wręcz przeciwnie non stop