Wpis z mikrobloga

#!$%@? w jakim kraju ja zyje... Do spraw globalnego ocieplenia i dbania o naturalne środowisko wtrąca się arcybiskup, który z nauką i środowiskiem naukowców nie ma nic wspólnego, bo jak wiadomo nauczanie kościoła stoi w sprzeczności wraz z postępem technologicznym i podejściem naukowym. No ale w tym kraju to takiego arcybiskupa popiera WICEMINISTER, czyli osoba, która jednak ma coś do gadania w tym kraju i jest przedstawicielem pewnej grupy osób w tym kraju. Normalnie to takie osoby stoją gdzieś na uboczu w zakamarkach internetu i każdy się z nich śmieje.
Greta Thunberg zwraca uwagę iż nasz klimat jest zagrożony i robi to w słusznym celu, nikomu nie służy, a co #!$%@?ą ludzie na prawicy? ha ekologizm wymysł szatana, kontynuacja Engelsa i Marka, nadchodzi koniec chrześcijaństwa, lewactwo chce nas zniszczyć itp. itd. No #!$%@? ręce opadają, żeby w 2019 roku nadal takie bzdury #!$%@?ć gdzie już w XIX wieku był obciach żeby takie rzeczy wygadywać, a takie debile są pokazywani w telewizji, bo zgadza się to z narracją pewnej grupy osób. Ja się nie dziwie, że wykształceni i normalni ludzie stąd #!$%@?ą i taki PiS zdobywa coraz to więcej poparcia.
#bekazprawakow #neuropa #bekazkatoli
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrochenMochen: Ja też Cię popieram w temacie, ale nie chce mi się dyskutować z ukwiałem, któremu przeszkadza, że 8 czy tam 10 letnia dziewczynka ma w huhu więcej charyzmy od nich. 3 metrowa kutanga im na twarz, a my bierzmy się za robotę, żeby nikt nam nie powiedział kiedyś „how dare you”.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen:

Po pierwsze: nikt nie każe ci tu żyć, więc jeśli ci coś nie pasuje, zawsze możesz spakować manatki
Po drugie: jarasz się jak dwunastolatek, wyrwanym z kontekstu kawałkiem wypowiedzi biskupa, starannie wyselekcjonowanym dla takich jak ty, którym nie będzie się chciało sprawdzać
Po trzecie: całość twojej wypowiedzi stoi na tak żenująco niskim poziomie, oparta stereotypami, tanimi sloganami czy wręcz zwykłymi głupotami (kościół vs. nauka? Fajny mit dla debili), że
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Wydaje mi się, że problem jest inny: środowiska, które reprezentuje Greta próbują połączyć kwestie globalnego ocieplenia (ten postulat jest słuszny) z otwartością na imigrantów, osobami LGBT i innymi kontrowersyjnymi dla niektórych tematami. A jako że jedna strona łączy te wszystkie tematy w całość to druga próbuję zanegować ową całość, narażając się przy okazji na małą nieścisłość - nauka KK głosi, że człowiek powinien dbać o środowisko naturalne, w jakim
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: chodzi pewnie o sposób walki o ekologię, jak powiesz sąsiadowi że dobrze by było żeby zaczął coś robić bo to będzie dla niego dobre to on zareaguje w jakiś sposób, ale jak zaczniesz na niego krzyczeć, każesz mu wymienić kubki na kawę, i jeszcze za to zapłacić, a na koniec okaże się że te kubki były bardziej szkodliwe niż te które miał wcześniej to spodziewaj sie reakcji mocno defensywnej.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Bo PiS to banda oportunistów, jedyne co ich obchodzi to władza i zrobią wszystko żeby ją utrzymać.
Większość ludzi to debile co nie wierzą w GO i słuchają Martynika? To dajmy im w TVP dokładnie taki kontent jaki lubią

Jedyną misja TVP są słupki poparcia i miłe łechtanie debili którzy na nich głosują
  • Odpowiedz
o spraw globalnego ocieplenia i dbania o naturalne środowisko wtrąca się arcybiskup, który z nauką i środowiskiem naukowców nie ma nic wspólnego


@GrochenMochen:

ekologizm [gr.], kierunek filozoficzny (2. połowa XX w.) podejmujący problemy ochrony środowiska oraz miejsca człowieka w
  • Odpowiedz
@asurbanipal_: w całym twoim wywodzie jest kilka dziur, ale jedna jest tak idiotyczna, że aż nie daje mi spokoju. Nie każda nauka jest nauką ścisłą. Z jakiegoś powodu zamiast przytoczyć definicję tego pierwszego przywołałeś od razu definicję tego drugiego (tak jakbyś nie do końca orientował się o co w tych pojęciach chodzi). W szczególności filozofia i ekologia nie są naukami ścisłymi, mimo że naukami (w myśl poprawnej definicji) raczej
  • Odpowiedz
w całym twoim wywodzie jest kilka dziur, ale jedna jest tak idiotyczna, że aż nie daje mi spokoju. Nie każda nauka jest nauką ścisłą. Z jakiegoś powodu zamiast przytoczyć definicję tego pierwszego przywołałeś od razu definicję tego drugiego


@kolnay1:

nauka - Pod względem poznawczym wydaje się być wiedzą najlepszą, najbardziej adekwatnie opisującą rzeczywistość. Prawa i teorie naukowe, stanowiące najważniejsze wyniki badań naukowych, wymagają uzasadnienia, polegającego na konfrontacji przewidywań na nich opartych z rezultatami doświadczenia, czyli z wynikami obserwacji, pomiarów i eksperymentów. „Nauka rodzi się z dążenia do uzyskania wyjaśnień systematycznych, a równocześnie podlegających kontroli w oparciu
  • Odpowiedz
@asurbanipal_: zamiast cytować definicje, których ewidentnie nie rozumiesz sprawdź sobie po prostu czy filozofia jest uznawana za naukę, bo możesz się zdziwić.

Zresztą mimo że w filozofii dowody nie są wymagane, to nie oznacza to, że nigdy się tam nie pojawiają. Filozofia analityczna jest szczególnie ciekawym przykładem takiego zjawiska. Sam fakt, że coś jest podmiotem filozofii nie wyklucza właściwie niczego.

A najciekawszego spojrzenia na sprawę daje zrozumienie kwestii dowodu w
  • Odpowiedz