Wpis z mikrobloga

to mi jeszcze wytłumacz, dlaczego na niemieckich dyskotekach, festynach, imprezach czy parkach w DE, nie leje się po mordach? A w Polsce lub Rosji jest na porządku dziennym?


@chaberr: Dlatego że źródło tego twierdzenia to przykład anegdotyczny, inaczej zwany "danymi z d--y". Nawet jeżeli faktycznie w Polsce częściej dochodzi do przemocy po alkoholu to musisz przedstawić jakieś informacje popierające tą tezę, jaka jest różnica w występowaniu, czy jest w ogóle istotna etc. Wtedy możemy dyskutować. Inaczej nie mamy o czym bo stawiasz własne "wydaje mnie się" przeciw faktom.

@Mirkosoft niczego nie zrozumiales, a piszesz wywody na 3 strony...

Nie chodzi o to kto ile pije tylko jak
  • Odpowiedz
@Hasz5g: Polska też ma bogatą historię warzenia piwa, niestety komuna prawie kompletnie zniszczyła tradycje browarnicze propagując mocne alkohole
  • Odpowiedz
@Hasz5g: Czułem ostatnio jak waliłem p--o na kanapie, że czegoś mi brakuje, teraz mnie oświeciło, brak mi worków treningowych w postaci żony(ale chyba lepiej konkubiny) i dzieci(chyba lepiej jakby nie moje nie?) absolutnie obrzydliwy wpis.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mirkosoft: Tylko nie wiem, czy zwróciłeś uwagę na to, że w badaniu wyraźnie zaznaczono, że w przypadku niektórych państw p-----c domowa jest traktowana na tyle intymne i prywatnie, że spory odsetek może być utajony. Biorąc pod uwagę, że funkcjonuje w PL chociażby stereotyp żony alkoholika, która udaje przed wszystkimi że jest "ok" - warto to wziąć pod uwagę podczas strzelania suchymi liczbami. W bardziej świadomych społeczeństwach kobiety łatwiej zdają sobie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@justbreathe masz rację
@Mirkosoft

Mało tego to nie wiem czy wiesz, ale w Niemczech jeżeli nadużywasz alkoholu to pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić tylko kieruje do specjalisty. Inny przykład: - to jak za kierownicą przekroczysz 1.6 promila również jesteś kierowany do lekarza.
W Polsce ludzie mają zabrane prawko po kilka razy i nikt ich bierze do statystyk jako alkoholik.
  • Odpowiedz
@justbreathe: Chcesz mi powiedzieć że mamy wziąć pod uwagę utarty stereotyp patrząc na dane statystyczne i je Sobie odpowiednio zignorować żeby pasowało do założonej tezy? Krytyka wyników tych badań (o której piszesz) została upowszechniona przez Urszulę Nowakowską z Fundacji Centrum Praw Kobiet, ale nie ma poparcia w żadnych danych. Ot po prostu Pani Urszula tak Sobie skomentowała wyniki bo miała dysonans poznawczy. Przecież Polacy są tacy beznadziejni i biją żony,
  • Odpowiedz