Wpis z mikrobloga

  • 1052
@chaberr jak sie ma bogata historie i kulture picia oraz warzenia piwa to spoleczestwo patrzy na to inaczej niz w kraju gdzie co druga osoba to alkoholik, a p--o kojarzone jest jedynie z waleniem do ryja na kanapie przed telewizorem a pozniej n------------m zony i dzieci.
  • Odpowiedz
via Android
  • 32
@Hasz5g statystycznie to Niemcy wypijają, więcej alkoholu, niż Polacy. U nich można pić w miejscach i nie ma bijatyk lub wandalizmu. Posiedzą na ławce, wypiją, a potem posprzają i pójdą do domu.
Inna kultura picia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@wiem_wszystko na Octoberfest przyjeżdża pół świata są tam miliony ludzi.

Zrób taką imprezę w Polsce i nie zabraniaj picia w miejscach publicznych. To dopiero byłoby Kongo...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@chaberr:

Kiedyś widziałem niemiecką debate polityczną w tv po wiadomościach. Przez godzine siedzieli i z takich kufli pili p--o rozmawiąjac o najważniejszych sprawach w kraju. Jedynie co realizator nie pokazywał samego picia tzn jak tylko zobaczył że ktoś zamierza wziąć łyka to kamera przechodziła na innego uczestnika debaty. Nie wiem czy to przepisy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi (?), raczej nie bo nie udawało sie za każdym razem zmienić ruchu kamery jak
  • Odpowiedz
@chaberr jak sie ma bogata historie i kulture picia oraz warzenia piwa to spoleczestwo patrzy na to inaczej niz w kraju gdzie co druga osoba to alkoholik, a p--o kojarzone jest jedynie z waleniem do ryja na kanapie przed telewizorem a pozniej n------------m zony i dzieci.


@Hasz5g: Może zajrzyj w statystyki zanim zaczniesz pieprzyć oikofobiczne bzdury. Spożycie alkoholu w Polsce oraz w Niemczech jest niemal identyczne. Piwa akurat spożywamy
  • Odpowiedz
@Mirkosoft jestesmy sąsiadami, ale my mamy słowiańską krew.


@chaberr: No i? Ostatni powszechnie znany człowiek który twierdził że ma to jakieś istotne znaczenie miał na imię Adolf, i nie jest zbyt lubiany. To z jakiego plemienia pochodził Twój "pra" "pra" "pra" (do potęgi "pra") - dziad nie ma większego znaczenia na to jakim jesteś człowiekiem. Dziwne że w XXI wieku trzeba to dalej tłumaczyć.

I Polak i Niemiec, i
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Mirkosoft to mi jeszcze wytłumacz, dlaczego na niemieckich dyskotekach, festynach, imprezach czy parkach w DE, nie leje się po mordach? A w Polsce lub Rosji jest na porządku dziennym?
  • Odpowiedz