Wpis z mikrobloga

Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników. Świadomie chcą stworzyć sobie niewolnika. Często pada stwierdzenie "no mam dzieci, będą się mną opiekować na starość". I oczywiście epickie "kto Ci poda szklankę wody na starość". Można to streścić do "no, zrobię sobie dziecko, bo ktoś musi obok mnie #!$%@?ć jak będę stary i może zniedołężniały, w niektórych przypadkach 24/7".
Tysiąc lat temu ktoś by mógł powiedzieć "kupię sobie niewolnika, ktoś musi się mną opiekować na starość".

Inna kwestia, siłowe przekonywanie dziecka do swoich wartości: wyznanie, poglądy polityczne, odżywianie np. weganizm. Wiadomo, że można zaproponować, ale wielu rodziców kompletnie nie liczy się ze zdaniem swojego dziecka. A jeśli chce robić inaczej to kłótnie i zdania typu "zawiodłem/am się na Tobie". Ktoś chce mieć niewolnika na swoje podobieństwo i gówno go obchodzi, że ktoś chce czegoś innego.
I kwintesencja tego wszystkiego "dziecko powinno być wdzięczne swoim rodzicom za to, że dali mu życie i go wychowywali i się nim opiekowali". A ktoś się spytał tego dziecka czy chce otrzymać ten dar życia? Nie. Chcieliście egoistycznie dziecko i tyle. Żadna filozofia. Już nie wspominając o tych rodzicach, którzy się na dziecku wyżywali całe życie, tłamsili i gnębili, obniżając pewność siebie, a potem mają pretensje, że ktoś nie dzwoni i nie chce utrzymywać kontaktu, a koniec końców nie chce się na starość opiekować. Toż to skandal, Ty niewdzięczny bachorze!!!
Całe szczęście, że się urodziłem w normalnej, fajnej rodzinie. Ale wielu musi się z tym powyższym #!$%@? stykać i żyć.
Dziękuję za uwagę. Miałem ochotę coś od siebie napisać. Wesołych Świąt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #takaprawda #dzieci #antynatalizm no i #swiat bo to problem globalny
Pobierz Nobody32 - Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników. Świadomie chcą stwo...
źródło: comment_UdDmSGlCtdQxRWsYyVbUX0EVCAee3VoB.jpg
  • 154
@Strom92: To jeśli pojmujemy to może zrozumiemy, że życie nie ma jakiegokolwiek sensu i wszystkie filozofie to tylko szukanie sensu dla samego szukania i oszukiwania samych siebie?

Gdy nie było Cię na Świecie nie miałeś żadnych pragnień, potrzeb. Nie odczuwałeś lęku, smutku, bólu. Po narodzinach już zacząłeś. Ok, odczuwasz też radość. Są ludzie szczęśliwi, kochający życie. Ale decydując się na dziecko nigdy nie wiesz czy w jego przypadku bilans szczęście -
@KomosaBiala too deep jak dla mnie. Odpuszczam. Za bardzo mowicie innym jak maja żyć. Dodatkowo robienie ze mnie gwalcicela bo Twoja racja najtwojsza przecież ( ͡º ͜ʖ͡º) chętnie dowiem sie czegoś jeszcze o sobie, stanęliśmy na gwalcicielu tak?
@Nobody32 wyobrażam sobie tych wszystkich antynatalistow jaki samotnych, smutnych, a co najważniejsze, zgorzkniałych ludzi. Zamknięci w czterech ścianach, niezadowoleni z życia nie robią nic, by poprawić swój los, a zamiast tego taplają się w tej gnuśności. Życie nie jest jednak czarno-biale, usłane różami, nie jest też proste i oczywiste. Ale z jakiegoś powodu od tysięcy lat ludzi łączy jedna myśl - warto żyć i pracować dla dobra swego i innych.
too deep jak dla mnie. Odpuszczam. Za bardzo mowicie innym jak maja żyć. Dodatkowo robienie ze mnie gwalcicela bo Twoja racja najtwojsza przecież ( ͡º ͜ʖ͡º) chętnie dowiem sie czegoś jeszcze o sobie, stanęliśmy na gwalcicielu tak?


@Strom92: A gdzie ja coś mówię o tobie? Próbuję ustalić twoje standardy moralne. Żeby ustalić, czy coś jest złe, musimy najpierw ustalić, co to znaczy, że coś jest złe.
@Majku_: Ja nie jestem ani samotny ani smutny. Mam całkiem fajne życie. Ale nie jestem też egoistą. Mam świadomość, że życie to różne uczucia, wydarzenia, wybory. Dla wielu ludzi życie okazało się ogromnym cierpieniem (wojny, choroby, klęski głodu, depresje, uzależnienia). Tak naprawdę dopiero ludzie z rocznika + 1990 zaczęli żyć w całkiem fajnym świecie. I to tylko w niektórych miejscach np. Europa.

Ale z jakiegoś powodu od tysięcy lat ludzi łączy
@efilista mam takie wyobrażenie na podstawie ich "filozofii", która jest jednoznaczna i czarno-biała. Chociaż bardziej czarna, niż biała ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

I pisząc taki komentarz w takim poście, zdaje sobie sprawę, że to tutaj to bardzo #niepopularnaopinia
@Marek1991: Moja obecna ma taki sam pogląd na życie :)

Każdy ma pogląd taki jaki chce mieć. Jego wybór. Tylko pamiętaj o tym, że nie każdy pogląd jest dobry.
Przykład może z grubej rury, ale... neonaziści też mają swoje poglądy. I są przekonani o ich słuszności. Ale przecież i ja i ty dobrze wiemy, że są w błędzie, prawda?