Wpis z mikrobloga

Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników. Świadomie chcą stworzyć sobie niewolnika. Często pada stwierdzenie "no mam dzieci, będą się mną opiekować na starość". I oczywiście epickie "kto Ci poda szklankę wody na starość". Można to streścić do "no, zrobię sobie dziecko, bo ktoś musi obok mnie #!$%@?ć jak będę stary i może zniedołężniały, w niektórych przypadkach 24/7".
Tysiąc lat temu ktoś by mógł powiedzieć "kupię sobie niewolnika, ktoś musi się mną opiekować na starość".

Inna kwestia, siłowe przekonywanie dziecka do swoich wartości: wyznanie, poglądy polityczne, odżywianie np. weganizm. Wiadomo, że można zaproponować, ale wielu rodziców kompletnie nie liczy się ze zdaniem swojego dziecka. A jeśli chce robić inaczej to kłótnie i zdania typu "zawiodłem/am się na Tobie". Ktoś chce mieć niewolnika na swoje podobieństwo i gówno go obchodzi, że ktoś chce czegoś innego.
I kwintesencja tego wszystkiego "dziecko powinno być wdzięczne swoim rodzicom za to, że dali mu życie i go wychowywali i się nim opiekowali". A ktoś się spytał tego dziecka czy chce otrzymać ten dar życia? Nie. Chcieliście egoistycznie dziecko i tyle. Żadna filozofia. Już nie wspominając o tych rodzicach, którzy się na dziecku wyżywali całe życie, tłamsili i gnębili, obniżając pewność siebie, a potem mają pretensje, że ktoś nie dzwoni i nie chce utrzymywać kontaktu, a koniec końców nie chce się na starość opiekować. Toż to skandal, Ty niewdzięczny bachorze!!!
Całe szczęście, że się urodziłem w normalnej, fajnej rodzinie. Ale wielu musi się z tym powyższym #!$%@? stykać i żyć.
Dziękuję za uwagę. Miałem ochotę coś od siebie napisać. Wesołych Świąt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #takaprawda #dzieci #antynatalizm no i #swiat bo to problem globalny
Pobierz Nobody32 - Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników. Świadomie chcą stwo...
źródło: comment_UdDmSGlCtdQxRWsYyVbUX0EVCAee3VoB.jpg
  • 154
@januszdoe: Nie, nie jestem. Ale w przyszłości bardzo możliwe.
A co do Twojego kolejnego komentarza, dosyć przewidywalnego, to wybieram je tak, żeby się nie martwić o ewentualną wpadkę. Nie mam akcji typu impreza i pobudka obok nieznajomej.
Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników.


@januszdoe: No właśnie. Świat jest pełen hipokrytów ;)
Jednak mój pierwszy post nie dotyczył antynatalizmu tylko części rodziców (cytat). Po prostu niektórzy z nich mają dzieci ze złych pobudek. Część z kolei nie powinna ich mieć bo nie są gotowi np. brak pieniędzy czy stabilności życiowej. Inni z kolei za dużo wypili i się stało. A niektórym nie chciało się polecieć do kiosku.
@januszdoe: ale wiedz, że nawet udowodnienie antynataliście hipokryzji nic nie podważa w kontekście antynatalizmu. Nie wiem po co próbowałeś mu doczepić łatkę hipokryty zamiast odnieść się do samego antynatalizmu. Znaczy wiem po co, po prostu nie masz żadnych argumentów przeciw i sądzisz, że jeśli ktoś jest hipokrytą to z góry obala wartości, ergo rodzenie dzieci nie jest złe, bo ktoś kto tak uważa jest hipokrytą. A może się mylę i był
@Nobody32: może doprecyzuję, życie na szeroko rozumianym zachodzie jest piękne, Dwa miesiące temu byłem sobie na Islandii, teraz święta z rodziną, w styczniu narty w Gruzji, od lutego szukam następnego kraju do work and travel
@Nobody32: no i co w związku z tym? Czujesz się jakiś lepszy? Jak jakaś oświecona osoba?
Może chciałbyś zakazać robienie dzieci i wydawać na nie specjalne pozwolenia? Bo jak ktoś może w ogóle pomyśleć o posiadaniu dzieci z czysto egoistycznych powodów. Proszę państwa jak tak można!!!!!
Możliwość rozmnożenia jest naturalnym prawem każdego człowieka, jeżeli natura dała mu taką możliwość i szczerze #!$%@? ci do tego, z jakiego powodu tę dziecko będą