Wpis z mikrobloga

Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników. Świadomie chcą stworzyć sobie niewolnika. Często pada stwierdzenie "no mam dzieci, będą się mną opiekować na starość". I oczywiście epickie "kto Ci poda szklankę wody na starość". Można to streścić do "no, zrobię sobie dziecko, bo ktoś musi obok mnie #!$%@?ć jak będę stary i może zniedołężniały, w niektórych przypadkach 24/7".
Tysiąc lat temu ktoś by mógł powiedzieć "kupię sobie niewolnika, ktoś musi się mną opiekować na starość".

Inna kwestia, siłowe przekonywanie dziecka do swoich wartości: wyznanie, poglądy polityczne, odżywianie np. weganizm. Wiadomo, że można zaproponować, ale wielu rodziców kompletnie nie liczy się ze zdaniem swojego dziecka. A jeśli chce robić inaczej to kłótnie i zdania typu "zawiodłem/am się na Tobie". Ktoś chce mieć niewolnika na swoje podobieństwo i gówno go obchodzi, że ktoś chce czegoś innego.
I kwintesencja tego wszystkiego "dziecko powinno być wdzięczne swoim rodzicom za to, że dali mu życie i go wychowywali i się nim opiekowali". A ktoś się spytał tego dziecka czy chce otrzymać ten dar życia? Nie. Chcieliście egoistycznie dziecko i tyle. Żadna filozofia. Już nie wspominając o tych rodzicach, którzy się na dziecku wyżywali całe życie, tłamsili i gnębili, obniżając pewność siebie, a potem mają pretensje, że ktoś nie dzwoni i nie chce utrzymywać kontaktu, a koniec końców nie chce się na starość opiekować. Toż to skandal, Ty niewdzięczny bachorze!!!
Całe szczęście, że się urodziłem w normalnej, fajnej rodzinie. Ale wielu musi się z tym powyższym #!$%@? stykać i żyć.
Dziękuję za uwagę. Miałem ochotę coś od siebie napisać. Wesołych Świąt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #takaprawda #dzieci #antynatalizm no i #swiat bo to problem globalny
Nobody32 - Wielu rodziców podchodzi do dzieci jak do niewolników. Świadomie chcą stwo...

źródło: comment_UdDmSGlCtdQxRWsYyVbUX0EVCAee3VoB.jpg

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
Chodziło mi o że waszym rodzicom będzie mega ciężko gdyby zostali sami na starość


@Marek1991: Byłoby im ciężko i z nami, i bez nas. Dzieci nie są odpowiedzialne za to, że rodzice się starzeją.
  • Odpowiedz
@Marek1991

Chodziło mi o że waszym rodzicom będzie mega ciężko gdyby zostali sami na starość


A nie myślisz o tym, że Twoim dzieciom też może być na starość ciężko (zakładając, że w ogóle dożyją starości)? Temu przynajmniej możesz w prosty sposób zapobiec.
  • Odpowiedz
@Nobody32: Koleżanka mi opowiadała o dziewczynie z jej wsi ktorej rodzice zabraniają się angażować w związek z chłopakiem z drugiego końca wsi bo się wyprowadzi i nie będzie się nimi miał kto opiekować.
  • Odpowiedz
@Qlien: Są i takie sytuacje. Niektórzy rodzice mówią to wprost (o tyle dobrze), a inni rozwalają po cichu synowi/córce związek bo się boją dokładnie tego samego.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nobody32 ja też kilka lat temu twierdziłem sam przed sobą, że życie nie ma sensu - miałem depresję, nie wiedziałem żadnych wartości, a perspektywa zakończenia swojej męczarni była bardzo kusząca. Na szczęście wyleczyłem się. Ale leczenie kazało mi szukać odpowiedzi na różne pytania. Dużo myślałem, głównie nad sobą. I daleki jestem od twierdzenia, że życie jest piękne i #!$%@?. Nie jest. Po prostu dostrzegam lepsze i gorsze strony, bez popadania w
  • Odpowiedz
@Majku_: Wiesz co, mój post pisałem bez powiązania z antynatalizmem. Dopiero przy tagach sobie pomyślałem, żeby też go dodać ;)

ja też kilka lat temu twierdziłem sam przed sobą, że życie nie ma sensu - miałem depresję, nie wiedziałem żadnych wartości, a perspektywa zakończenia swojej męczarni była bardzo kusząca. Na szczęście wyleczyłem się.

Wielu tak ma, tylko niektórzy nie mają tego szczęścia. I nigdy nie wiesz czy Twoje dziecko będzie miało. A widziałem badania, które wskazywały, że depresja może być też powiązana z
  • Odpowiedz
  • 0
@Nobody32 zagrożeń, że prędzej czy później coś pieprznie na amen, jest wiele. Burza magnetyczna, wojna atomowa, terroryzm i wiele innych. Dewastacja środowiska? To akurat praca zbiorowa. A co do manipulacji - w średniowieczu Kościół to dopiero miał używanie. Biskup szeptał w ucho królowi, a pleban na spowiedzi zbierał wszelkie "inside info" i mówił prostym ludziom, co mają robić i jak żyć. Wielki głód na Ukrainie - Stalin równie stawał na głowie,
  • Odpowiedz
@Marek1991: typie, życie nie ma sensu. To, że ty sobie wymyśliłeś taki sens to twoja rzecz, ale ostatecznie uniwersalnego sensu to nie ma. Kieruje tobą emocjonalna potrzeba, bądź więc łaskaw nie moralizować innym co daje w zyciu szczęście a co nie
  • Odpowiedz
@Majku_

Zapytałam, dlaczego warto rodzić dzieci, a Ty odpisałeś od czapy. Jaki jest argument za rodzeniem dzieci?

Tyko dlaczego ktoś ma np pracować dla Ciebie, byś miała ciepłą wodę w kranie i internet w gniazdku?


Jeśli ktoś pracuje dla mnie, to przecież płacę za usługę. O czym Ty piszesz?
  • Odpowiedz
@Marek1991: jprdl, nic nie mówisz i od razu w tym samym zdaniu zawiadamiasz, że lepiej, żebysmy się nie rozmnażali w takim razie.

jesteś zadufanym w sobie idiotą, nic dziwnego, że potrzebujesz dzieci, żeby zająć sobie czymś życie
  • Odpowiedz