Wpis z mikrobloga

Gdyby Netflix zekranizował Władcę Pierścieni tak jak Wiedźmina:

Drużyna wchodzi do Morii. Nikt nie wyjaśnia co to jest Moria, ani dlaczego idą tą drogą. Idą tunelem. Cięcie. Wychodzi Balrog. Cięcie. Drużyna wybiega z tunelu:
- Mało brakowało - mówi Aragorn.
- Szkoda tylko, że Gandalf spadł - dodaje Frodo.
Zaoszczędzony czas poświęcono rozbudowaniu postaci Arweny. Arwena snuje się po Rivendell 20 minut i zastanawia się czy wybrać Aragorna czy nieśmiertelność. Rivendell jest zasilane magicznymi węgorzami.

#wiedzmin
  • 24
@Anjinsan87: nie wiem. Pytaj się mnie, a ja Ciebie.
Może chcieli pokazac tylko najważniejsze informacje, czyli. Skąd Ciri, Yen. To kim jest i czym zajmuje się Wiedźmin, dlatego pokazali kilka stworów, bo w sadze będzie przecież wiecej ludzkich potworów + cahir i wzgórze Sodden-kto zginął kto nie.
Wydaje mi się, że to wystarczające wprowadzenie do odcinków związanych z krwią elfów i dalej.
Zakładam, że pani szołraner w tę stronę się kierowała
@zeMadafaka: Na razie jestem po czterech odcinkach i mam wrażenie, że na origin Yen poświęcili 2x więcej czasu niż trzeba ... Może trzeba było zrobić jeden odcinek, w którym będzie 80% Yennefer, zamiast wrzucać w każdym odcinku smęcenie typu "jestem brzydka i mi smutno". Kraniec świata w drugim odcinku w takiej formie nie wnosi nic, poza pospiesznym wprowadzeniem Jaskra (nawet wątek rasizmu i konfliktu ludzie-elfy potraktowali po macoszemu). Z mniejszego zła
@kaarp
W serialu Geralt idzie na jarmark i wycina wszystkich w sumie na bazie jakiegoś przeczucia. Renfri grozi zabijaniem cywilów właściwie kiedy jest już po wszystkim. Książkowy Geralt wie dokładnie co chcą zrobić, jakie będą skutki i dlaczego lokalne władze nie będą interweniować. Bardzo nie chce się w to mieszać, ale zostaje postawiony pod ścianą. Jest jakiś tragizm w jego sytuacji.
@kaarp: @Anjinsan87: w naszym rodzimym serialu było to idealnie zrobione, backstory z Renfri, które wzbudza u widza żal dziewczyn, które umierają w mękach przez przesąd. Geralt rozumie jej motywy chociaż nie popiera, ale czuje do niej jakąś sympatię, bo jej motywy świadczą, że nie jest zła tylko została potwornie skrzywdzona w dzieciństwie, dlatego nie chce jej zabijać, ale musi, bo Renfri nie widzi celu w swoim życiu innego niż zemsta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anjinsan87: serial jest zrobiony chaotycznie, ale osoby czytające książki dostrzega cały smaczek jaki twórcy mieli na myśli. Zrobić pierwszy sezon o opowiadaniach, a drugi o historii... Trochę słabo, zrobili opowiadania z jednym wątkiem z książek i to łączą pod koniec. Książek nie pamiętam w pełni, ale dzięki temu chociaż że je czytałem to potrafiłem zrozumieć zamysł twórców i wyszło im to dobrze. Pomijam fakt, że zdania będą podzielone, inne podejście do