Wpis z mikrobloga

@Hatsuban: też coś kojarzę, że kiedyś pierścionek zaręczynowy miał być wartości 3 miesięcznych wypłat, aby kobieta kiedy zabraknie faceta (wojna, choroba etc.) mogła go sprzedać i jakoś przeżyć. W dzisiejszych czasach już nie ma takiej potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°) powaliłoby mnie, aby kupować pierścionek za ponad 30k zł (#programista15k here) więc narzeczona musiała się zadowolić takim za 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hatsuban jest o tym mowa w odcinku "Wyjaśniamy" na Netflixie, jeśli chodzi o XX w. to zasługa głównie lobby wydobywców/producentów diamentów, masa reklam skierowana głównie do mężczyzn celujaca w ich potrzebę udowodnienia pozycji społecznej. Przedstawiono też bardzo ciekawe statystyki o tyk, ile kobiet faktycznie podpisało pierścionek zaręczynowy na początku XX wieku, a ile pod koniec ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@silentpl: chyba nawet trochę wcześniej. Nie pamiętam roku,ale kiedy Brytyjczycy dopiero rozkręcali się z kopalniami w Afryce, wykreowali modę na pierścionki zaręczynowe. A debeers był kredytowany przez bank Rothschilda. Tak, że ten ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@PeggyBundy: Zapytalem kogos mi bliskiego, kto pracuje dla DeBeers is choc opinia krazy ze to bylo we wczesnych latach 1900 to tak na prawde bylo to po roku 1938 gdy Oppenheimer spotkal sie z Ayersem, wlacicielem pierwszej agencji reklamowej na swiecie :) Od 1939 odnotowano znaczny wzrost sprzedazy diamentow. Sam zwrot “A diamond is forever” powstal w 1947r.
  • Odpowiedz
Ja kupiłem swojej (teraz już) narzeczonej pierścionek za 2500 zł. Kiedyś rozmawiałem ze swoim #rozowypasek i stwierdziła, że bałaby się nosić pierścionek, który jest wart 10000 zł. Nigdy nie wiadomo czy jaki złodziej napadnie jak zobaczy taką błyskotkę....
  • Odpowiedz
@Hatsuban: Tracycja. IMHO pierścionek nie musi być wcale drogi, mnie by srebrny za stówkę urządzał w zupełności (od niesieciowego jubilera of course, bo i ładniejsze i bardziej uczciwie wycenione), a resztę można wydać na coś bardziej praktycznego. Plus jako że mamy równouprawnienie, to fajnie jak dziewczyna kupi też drobny prezent swojemu świeżo upieczonemu narzeczonemu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hatsuban: kiedyś było tak, że kobieta na imprezach była twoim manekinem do pokazania jak bogaty jesteś. Im więcej miałeś kasy tym więcej bogactwa na niej wieszales.
  • Odpowiedz