Wpis z mikrobloga

Za największą porażkę współczesnego internetu uważam nawet nie ten zalew reklamami z każdej strony ale to, że fora tematyczne zostały w ciągu tej dekady całkowicie wyparte przez grupy na fejsbuku...

Ach te pamiętne dyskusje godzinami w 2005 roku na jakimś forum postawionym oczywiście na phpbyprzemo, wszystko było uporządkowane i można było bez problemu znaleźć jakiś stary wątek czego nie można powiedzieć o grupkach na fb gdzie znalezienie czegokolwiek starszego niż tydzień graniczy z cudem a wyszukiwarka jest po prostu upośledzona

Na tych forach jeszcze zawsze obowiązywała w miarę przestrzegana netykieta a na fb ludzie pod swoimi danymi piszą takie rzeczy, że mi by było wstyd to napisać pod anonimowym nickiem, eh....

#gimbynieznajo #feels #facebook #kiedystobylo #internet
Pobierz sezet11 - Za największą porażkę współczesnego internetu uważam nawet nie ten zalew re...
źródło: comment_vvplL0m8vbKVfF1WiX9W6WynZhu9eK0u.jpg
  • 120
@sezet11

Dałbym dziesięć plusów.
Niedawno podnosiłem podobny wątek i sprawdzałem które polskie fora żyją --> https://www.wykop.pl/wpis/45341213/jak-to-jest-z-forami-dyskusyjnymi-pamietacie-inter/

Podsumowując dyskusję powyżej:
1. Jeśli chodzi o wyszukiwanie wiedzy to fora były indeksowane na google'u, w przeciwieństwie do fejsa.
Wiele starych wątków mimo że były wysoko w wyszukiwarce, to miały już nieaktywne linki, więc nie uznałbym tego punktu jako wielkiej straty.
Nie zmienia to faktu, że fejsbukowe grupki nie oferują tutaj niczego. ( ͡° ͜
@deziom: Pejsbuk nie musi nawet jebnąć, bo tam po tygodniu na prawdę nic nie znajdziesz. ()
Na szczęście z tego co ja korzystam to fora o tematyce e-papierosów, linuksowych dekoderów, androida czy konkretnych modeli samochodów mają się całkiem nieźle i kontent jest cały czas świeży.
@sezet11: ale tęsknię za aktywnymi forami :( Mnóstwo wiedzy i świetnych ludzi, ludzie z całej polski stawali się znajomymi, fajnie teraz po 10 latach widzieć kto w jaką stronę poszedł i nadal mieć z nimi kontakt, na grupce pojawia się w 90% tylko ściek ;/
@LM317K: dobra uwaga. Stackoverflow (i pokrewne), bardzo popularny i stosunkowo nowy serwis, to w istocie forum dyskusyjne. Pozwala zachowywać wiedzę, przeszukiwać, linkować oraz oceniać jakoś/przydatność komentarza. Przyjął się i upowszechnił w erze facebooka, bo ewidentnie widać, że tego co potrafi i w czym jest dobry, nie da się zrealizować w formie fejsowej grupki.
@sezet11: ależ mnie wkuriwa takie #!$%@? sam uważam ze fejsbook to gówno, ale zamiast #!$%@?ć kocopoły o braku forum to może sami się weźcie za jakieś forum albo gdzieś dołączcie albo usuńcie fejsbooka to ludzie decydują co jest na topie swoim własnym wyborem a nie fejsbook.
@MrSzakal: Pamiętam te fora o serialach, udzielałem się na co najmniej pięciu o serialu Zagubieni, a na każdym po odcinku była dyskusja z nowymi teoriami. Podobnie Prison Break i inne seriale typu Heroes.

@terr0r_dr0ne: Mój rocznik na studiach jako jeden z ostatnich w miarę systematycznie udzielał się na forum naszego kierunku, każdy semestr był oddzielnym działem z przedmiotami itp, ale jak miałem warunek i wchodziłem na młodsze roczniki to już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sezet11: ja właśnie jakoś pół roku temu odkryłem forum o tematyce modeli RC. Jakże ja się cieszyłem gdy mogłem wrócić do tych wątków z 2005 roku i czerpać z nich wiedzę. Ponad 100stronny wątek mogłem prześledzić. Widać jak wyglądało to hobby kiedyś i jak duży postęp techniczny został poczyniony. I najlepsze jest to, że to forum jest nadal aktywne