Wpis z mikrobloga

Za największą porażkę współczesnego internetu uważam nawet nie ten zalew reklamami z każdej strony ale to, że fora tematyczne zostały w ciągu tej dekady całkowicie wyparte przez grupy na fejsbuku...

Ach te pamiętne dyskusje godzinami w 2005 roku na jakimś forum postawionym oczywiście na phpbyprzemo, wszystko było uporządkowane i można było bez problemu znaleźć jakiś stary wątek czego nie można powiedzieć o grupkach na fb gdzie znalezienie czegokolwiek starszego niż tydzień graniczy z cudem a wyszukiwarka jest po prostu upośledzona

Na tych forach jeszcze zawsze obowiązywała w miarę przestrzegana netykieta a na fb ludzie pod swoimi danymi piszą takie rzeczy, że mi by było wstyd to napisać pod anonimowym nickiem, eh....

#gimbynieznajo #feels #facebook #kiedystobylo #internet
sezet11 - Za największą porażkę współczesnego internetu uważam nawet nie ten zalew re...

źródło: comment_vvplL0m8vbKVfF1WiX9W6WynZhu9eK0u.jpg

Pobierz
  • 120
jestem pewien ze zespol facebooka specjalnie robi takie uposledzone wyszukiwanie. to nie jest mozliwe zeby ogarniecie tego bylo poza zasiegiem takiej korporacji.

pytanie tylko po co?


@nilfheimsan: Mam teorię spiskową. FB głównie zarabia na trzymaniu usera na stronie przez generowanie gówno treści. Generowanych treści jest od cholery. Robiąc upośledzone wyszukiwanie oszczędzasz pewnie sporo energii na przeszukiwaniu masy wygenerowanego contentu w przeszłości. Jednocześnie użytkownicy nie mogą narzekać, że nie da się przeszukiwać
Ale fora były w wielu rzeczach lepsze od Usenetów, a grupki to krok w tył jeżeli idzie o użyteczność, nie licząc jednej jedynej przewagi że masz dostęp bezpośrednio z Facebooka(co zresztą może być wadą dla ludzi którzy nie chcą mieć Facebooka)


@ChadimusPrzegrywus: zdziwiłbyś się jak wiele osób jako argument na wiele lepszych alternatyw jest daje:
- ale już wszyscy są na fejsbuku
- nie musze pamiętać nowego loginu / hasła.
@dzikdzikdzik: Aby na pewno rozmawiamy o Reddicie? Dzięki drzewkowej budowie rozkład komentarzy ma dużo więcej sensu niż na Wykopie. Co do cenzury - każdy subreddit ma swoje zasady. Po co udzielasz się na subredditach, na których Cię nie chcą?
@Ranven no wlasnie wydaje mi sie ze jest za bardzo rozbieganie sie od komentarza pierwotnego tak ze gubi sie watek bo za duzo osob dodaje pieroly od siebie. Na wykopie powstalby raczej nowy komentarz pierowotny niz dopinanie sie (zeby byc wyzej) .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sezet11: Oesu tylko nie fora. Twraz nak czegoś szukasz to wpisujesz w google i masz, najczęściej jakas wyspecjalizowana strona czy coś. Kiedyś może ta informacja i była dostępna, ale musiałeś założyć gównokonto, bo tępy admin wymyślił, że mogą to widzieć tylko zalogowani. Jeszcze lepiej, jak musiałeś mieć odpowiedni poziom czy się zweryfikować, oooo wtedy to się zaczynał festiwal #!$%@? z pisaniem dupereli

Dzień dobry! Jestem janusz i moim życiem jest
@sezet11: Jestem członkiem społeczności która ma swoje forum, w ciągu miesiąca ponad 2k postów na różne tematy, od technologii przez politykę po sport, mega zajebiste to jest
@Ranven: w tym wypadku akurat gorsze wyparło lepsze. Grupki facebookowe to utrapienie. Szanuję facebook za to, że można tam w ogóle kogoś znaleźć, mieć kontakt z ludźmi, dowiedzieć się o wydarzeniu itd, ale silnik fb nie jest przystosowany do ilości treści. Grupy poprzez brak jakichkolwiek możliwości sortowania i beznadziejne wyszukiwanie, są kompletnie bezużyteczne. Jedyna opcja na jakikolwiek porządek to albumy ze zdjęciami, które mogą być odpowiednikiem wątków/tematów. Problem w tym, że
@sezet11: fora? człowieku! jakie fora?! grupy na usenecie. nntp, dobrze skonfigurowany czytnik (obowiązkowo dla grup polskich z dobrym kododwaniem ISO-8859-2) i można było pisać (i czytać). moderatorzy wycinający co głupsze wypowiedzi. piaskownica (plonkownica).

fora tematyczne to był początek końca internetu :)

eh... kiedyś to było...