Wpis z mikrobloga

Na studiach analizujemy dane, np jak cena jabłek wpływa średnio na ilość zakupionych pomarańczy itp. Są one zawsze prawdziwe, pobrane gdzieś z neta.

Dzisiaj wyszło, że kobieta zarabia przeciętnie 300 zł miesięcznie mniej od mężczyzny. No, ale wykopki i tak wiedzą lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #heheszki #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #praca #zarobki #truestory #studbaza
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slepauliczka:
Nie napisałem, że Ty napisałaś, że to wina dyskryminacji, ale widziałem jakieś Twoje przykre doświadczenia kierujące w Cię w stronę feminizmu z którymi ja się nie spotykam, więc tak tylko przed wyciąganiem ppchopnych wniosków napisałem, więc nie segreguj mnie z ludźmi, którzy Ci jakieś słowa do ust wkładają.

@dpietrek: może to wynikać z wielu innych rzeczy, chociażby jak pisałem wyżej - z tego, że faceci być może
  • Odpowiedz
@dpietrek: no oczywiście, że nie. Może być wyznacznikiem tego, jak się dobrze daje d--y szefowi czy rucha szefową. Czy tam w innych kombinacjach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Mówię tylko o tym, że mamy za mało danych, aby nawet hipotezy wyciągać.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slepauliczka: myślisz że jakby wielka firma nastawiona jedynie na zyski mogła płacić mniej mężczyznom to by tego nie robiła? Jaki jest według ciebie powód tego że kobiety zarabiają mniej
  • Odpowiedz
@Gnieciuch Akurat niedawno napisałam gdzieś na Wykopie komentarz, który odpowiada na twoje domysły. Pozwól, że przekleję.

Tak, bo szansę na pracę od razu mają tylko pracownice korpo, pielęgniarki i przedszkolanki, a jak kobieta się wykształci w jakiejś innej dziedzinie, to wszędzie słyszy: "dziękujemy, wolimy mężczyznę, bo hehe wie pani, piwka się z babą po pracy nie napijemy, ale mamy wolną posadę sprzątaczki, jak pani bardzo zależy". Po kilku takich odpowiedziach siedzę
  • Odpowiedz
@slepauliczka: To powinnaś karnie przyjąć te 300zł mniej jako akt łaski bo według ludzi na których głosujesz nawet na to nie zasługujesz bo jesteś głupsza i słabsza od mężczyzn a w sumie to lepiej żebyś siedziała w domu z jakimś przegrywem zdana na jego łaskę i dobry humor.
  • Odpowiedz
to na 100% kasjer zarabia 300 zł więcej bo ma benka ? Tak to działa pani studentko ?


@Gnieciuch: Nie, statystyka tak nie działa. Zawsze trzeba uważać przy wyciąganiu wniosków (i czasem lepiej nie wyciągać żadnych), ale mylenie "przeciętnie" z "zawsze" to już jakiś szczyt indolencji.
  • Odpowiedz