Wpis z mikrobloga

Na studiach analizujemy dane, np jak cena jabłek wpływa średnio na ilość zakupionych pomarańczy itp. Są one zawsze prawdziwe, pobrane gdzieś z neta.

Dzisiaj wyszło, że kobieta zarabia przeciętnie 300 zł miesięcznie mniej od mężczyzny. No, ale wykopki i tak wiedzą lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #heheszki #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #praca #zarobki #truestory #studbaza
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W-----a mnie tylko to umniejszanie nam


@slepauliczka: Problemem jest to, że dałyście sobie wmówić, że dostrzeganie różnic to od razu pomniejszanie. A już na pewno kobiet. Co za niedorzeczność!

A może to mężczyźni są "gorsi", bo jak naiwni średnio więcej pracują zamiast cieszyć się życiem?

To jest problem, że w tę brednię feminizmu 3-ciej fali uwierzyłyście.
  • Odpowiedz
@slepauliczka: @Venece: Dziewczyny jesteście super takie jakie jesteście, serio i nie zmieniajcie tego na siłę( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie ciągle przyrównując się do mężczyzn same pokazujecie że czujecie się w jakimś sensie gorsze... A wcale tak nie jest. Po prostu wy jesteście lepsze w innych rzeczach my w innych. Wsio możecie się rozejść.
A jakieś badania które mają odkryć straszny patriarchalny spisek to żenada
  • Odpowiedz
ale odnieś się do reszty tego co napisałam w kontekscie samobójstw może co?


@slepauliczka: Nie mam zamiaru, bo schodzimy na kwestie coraz bardziej światopoglądowe a one są nierozstrzygalne. Możemy się jedynie przekonywać, ale rozstrzygnąć tego nie sposób.

Chciałem jedynie zaznaczyć, że za kwotami stoi niezliczona masa różnic - od liczby przepracowanych godzin po pomiędzy płciami - które mają wpływ. A jak już zaznaczyłem nielogiczne jest płacić za tę samą pracę
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: bardziej bym poszła w kierunku tego, że jeśli zauważyli, że kobiety są mniej pewne siebie i pracują za niższą stawkę to czemu by im płacić więcej?

Nigdzie nie napisałam, ze nie ma jakiegoś logicznego wyjaśnienia na to zjawisko, napisałam tylko wnioski, które wyszły nam z gretla.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: Przy założeniu, że kobieta i mężczyzna na tym samym stanowisku mają taką samą wydajność, a co za tym idzie przynoszą taką samą korzyść pracodawcy, to tak, płacenie więcej mężczyznom jest nielogiczne. Ale to założenie nie musi być prawdziwe, a nie ma nic nielogicznego w lepszym opłacaniu przydatniejszego pracownika, bez względu na płeć.
  • Odpowiedz
a nie ma nic nielogicznego w lepszym opłacaniu przydatniejszego pracownika, bez względu na płeć.


@HarvestRain: Otóż właśnie. Więc może to jest odpowiedź na pytanie dlaczego (jeśli w ogóle) występują różnice. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: Jeśli z badań by wyszło, że kobieta z 10 latami doświadczenia zarabia mniej od mężczyzny z 10 latami doświadczenia, to by to coś sugerowało, ale to już na spokojnie należało by badać, bez rzucania hasłami typu szklany sufit, a to w coraz bardziej radykalizującym się świecie, akademickim także, jest trudne

Faceci są bardziej przydatni bo są silniejsi i bardziej inteligentni teraz rozumiesz ?


@blackpillW: Nie rozumiem jak
  • Odpowiedz