Wpis z mikrobloga

#dieta #suplementy #zdrowie #jedzenie #mikrokoksy

Wytłumaczcie mi ( bo może czegoś nie widzę ) ale jaki jest sens spożywania suplementów omega 3, skoro zwykła mała wędzona makrela, ma 20 krotne więcej tego tłuszczu, niż 1 kapsułka. I w dodatku smaczna. Wystarczy raz w tygodniu zjeść i mamy więcej omega 3, niż jedząc codziennie 1 kapsułkę.
Już nie mówiąc o trwałości tego tłuszczu w takiej kapsułce, bo być może tez robi znaczenie.
  • 37
@kRpt: To się wybiera chude - proste. Na opakowaniu, masz coś takiego jak uwaga: waga ryby. Bierzesz i wybierasz poniżej 200g.
Makrela jest tak zajebista w smaku, ze dłubanie to akurat najmniejszy problem. Poza tym ma mało ości, wiec nie bardzo wiem o jakim dłubaniu mówisz.
@kRpt: No to mi wszamanie makrelki zajmuje ok. 6 min (uwzględniając cały proces, wraz ze spożyciem) a bialeczka ma niewiele mniej niż pierś z kurczaka. Tyle, że nie trzeba pół godziny marnować na pokrojenie i usmażenie :) A jeszcze trzeba doliczyć umycie patelni, deski etc..
@blackceeat_official: no można nie lubić - ja np. nie tknę tuńczyka tfuu. Taką makrelę jak się już rozgniata, to można jeszcze wkroić jakieś chili, dodać soku z limonki, zmielić do niej kolendry i pieprzu, wymieszać, odstawić na chwilę i już w ogóle smakuje wybornie.
@ameneos: Prosze Cie, nie podawaj mi tak śmiesznych powodów. Ja ci mogę rzucić BPA (Bisfenol A), jak spożywasz omega 3 z suplementów to są one bardzo często pakowane do pojemników z plastiku, które zawierają substancje zbliżone budowa do estrogenów - żeńskich hormonów.
@bst: W wędzonej makreli jest 2,7g omega 3 / 100g to po pierwsze. Po drugie nikt zdrowy na umyśle, nie bierze takich dawek. Po trzecie miedzy tluszczami omega 3 i 6 musza byc odpowiednie proporcje a Ty ewidentnie do nich nie dążysz. Po czwarte Firmy suplementacyjne musza mieć z Ciebie niezły urobek, jak #!$%@? dziennie 26 kapsułek xDDDDDDDD, bo tyle zwykle najwięcej maja kapsy - ok 300mg.