Wpis z mikrobloga

Wykopowa szczujnia nie traci czasu, pozwolę sobie przekleić swój komentarz:
Po pierwsze - korekta płci, tranzycja, nie jest to okaleczanie, tylko metoda leczenia, którą popierają instytucje naukowe - tu zebrane przez Uniwersytet Cornella badania mówiące o pozytywnych efektach:
https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-well-being-of-transgender-people/
Tu stanowisko American Psychological Association:
https://www.apa.org/practice/guidelines/transgender.pdf
Tu American Psychiatric Association:
https://transhealthproject.org/resources/medical-organization-statements/american-psychiatric-association-statements/
Endocrine Society
https://academic.oup.com/jcem/article/102/11/3869/4157558

Po drugie - sytuacja Stanowskiego nie jest w najmniejszym stopniu usprawiedliwieniem dla bycia przeciwnym tranzycjom ogólnie (skuteczność udowodniłem linkami wyżej), bo nie został zdiagnozowany przez specjalistów, nie przechodził leczenia pod okiem lekarza - robił to na własną rękę - to tak jakby zdiagnozować u siebie depresję i łykać leki na oślep, bo powiedziała tak osoba z internetu. Diagnozowanie dysforii wymaga kontaktu z wieloma specjalistami, chociażby okulisty, psychologa, psychiatry, neurologa i ginekologa/urologa. Trzeba też badań laboratoryjnych.

Po trzecie - detranzycje są niezwykle rzadkie - dane z UK wskazują na 0.47%:
https://epath.eu/wp-content/uploads/2019/04/Boof-of-abstracts-EPATH2019.pdf#page=139
Z kolei dane z USA mówią o 0.8%:
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/15532739.2011.675233
Dla porównania, chociażby operacji wymiany stawu biodrowego żałuje jakieś 7%:
https://arthroplasty.biomedcentral.com/articles/10.1186/s42836-019-0007-3

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #lgbt #bekazpodludzi #gruparatowaniapoziomu #urojeniaprawakoidalne
Pobierz ziumbalapl - Wykopowa szczujnia nie traci czasu, pozwolę sobie przekleić swój komenta...
źródło: 123456
  • 82
@ziumbalapl: skoro zaburzenia plci proponujesz leczyc ucieciem penisa to dlaczego ludzie odeszli od lobotomii ktora miala 100% skutecznosc na wiele przypadlosci?

Wrocmy do lobotomii i elektrowstrzasow a jak ktos bedzie mial wymyslonych przyjaciol to kazdemu z nich dajmy zasilek chorobowy zgodny z jego schorzeniami. Jak sie bawic to sie bawic.

Masz takie pojecie o psychologii jak on o podatkach:
Pobierz Bloodhorn - @ziumbalapl: skoro zaburzenia plci proponujesz leczyc ucieciem penisa to ...
źródło: screenshot (1)
@ziumbalapl: ja tu zachowam neutralnosc, ale z kronikarskiego obowiązku:

- od jakiego czasu przeprowadzane są tranzycje, aby odsetek detranzycji można było traktować poważnie? I jak powazny jest to zabieg, jakie może mieć ukryte konsekwencje?
- jest to zabieg BARDZO inwazyjny, zarowno fizycznie jak i psychicznie, także zalecanie tego zamiast psychoterapii czy terapii farmakologicznej, zwłaszcza dziecom o niewykształconej jeszcze w pełni psyche nazwałbym conajmniej ryzykownym, a na pewno kontrowersyjnym

A czytałeś w
skoro zaburzenia plci proponujesz leczyc ucieciem penisa to dlaczego ludzie odeszli od lobotomii ktora miala 100% skutecznosc na wiele przypadlosci?


@Bloodhorn: Najpierw musiałbyś mi wskazać elementy, które lobotomia ma wspólne z tranzycją, zebym zrozumiał zestawianie jednego z drugim - nie widzę kompletnie związku z tematem xD
Zamiast pieprzyć od rzeczy może po prostu spróbuj dodać jakiegokolwiek argumenty za tym, by tranzycji nie stosować? :)
To są zalecenia, a nie przykazania i metody praktyki


@pasta_alla_carbonara: No właśnie, zalecenia. Czy są tu jakieś najmniejsze przesłanki, by nie stosować tranzycji jako metody leczenia?

Nie ma danych, jest to dopiero metoda rozwijajaca się, ale nadal bardzo brakuje literatury fachowej


Jest cała masa danych jak wspomniane badania zgromadzone przez CU, w tym meta-analizy, takie jak ta:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1365-2265.2009.03625.x
jest to zabieg BARDZO inwazyjny, zarowno fizycznie jak i psychicznie, także zalecanie tego zamiast psychoterapii czy terapii farmakologicznej, zwłaszcza dziecom o niewykształconej jeszcze w pełni psyche nazwałbym conajmniej ryzykownym, a na pewno kontrowersyjnym


@pasta_alla_carbonara: Odniose sie jeszcze do tego fragmentu: czy mozesz przytoczyć jakiekolwiek zrodla dotyczace tego, że jest to ryzyko? Bo "wydaje mi sie" mnie nie interesuje - tym bardziej, że wszelkie badania mowia o tym, że tranzycja pomaga. W
Najpierw musiałbyś mi wskazać elementy, które lobotomia ma wspólne z tranzycją


Jest jeden i to dosyc problematyczny. Operacja zmiany plci jest PERMANENTNA. Nawet tatuaz mozna usunac ale fiuta sobie juz nie przykleisz.

Zamiast pieprzyć od rzeczy może po prostu spróbuj dodać jakiegokolwiek argumenty za tym, by tranzycji nie stosować? :)


@ziumbalapl: najlepszym argumentem przeciwko zmianie plci jest to:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32345113/

Data indicate that 82% of transgender individuals have considered killing themselves and
@ziumbalapl: Czy Ty cokolwiek przeczytałeś z tego, co napisałem czy jednak dosć wybiórczo?

Po pierwsze, tranzycja obecnie NIE JEST uznaną metodą leczenia, jest zalecana z racji potencjalnych korzyści ale nic więcej. Przesłanek jest mnóstwo, część z nich zacytowałem.

Począwszy od tego, że aby to stosować należy dokonać odpowiedniego rozpoznania (z czym wielu ma problem, nawet nikt nie jest w stanie opisac, czym takie odpowiednie rozpoznanie miałoby się charakteryzować), jak również ta
@ziumbalapl: tak nie działa dyskurs naukowy ;) Wypowiadasz się z pewnej perspektywy, podlinkowałeś pewne artykuły, ja CI udowodniłem dość prosto, że nawet ich dokładnie nie przeczytałeś, ale dalej łapiesz się tego lodu na krawędzi aby wyjsc z zimnej wody. Uważasz, że tak drastyczna operacja nie pociąga za sobą żadnego ryzyka? No masz prawo do tego, jednakże wszystkie badania ( nawet Twoje informacje) potwierdzaja jego istnienie.

tym bardziej, że wszelkie badania mowia