Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Bardzo nie podoba mi się ta bajka. Postać mężczyzny, czyli Taty Świnki, jest tutaj ukazana jako nieogarniętego pierdoły, któremu cały czas coś się nie udaje. Oczywiście wszystko w opozycji do totalnie rewelacyjnej mamy świnki, która jest mądra, wszystko się jej udaje i często ogarnia sprawy, które tata świnka skasztanił... Poniżej jeden z wielu przykładów. Polecam obejrzeć i przemyśleć, czy na pewno jest to wartościowa rzecz.

https://www.dailymotion.com/video/x4s02b2

#oswiadczenie #dzieci #niebieskiepaski #rozowepaski #feminizm #bajki #rodzina #wychowanie #pedagogika #szkola #edukacja #przedszkole
pogop - Bardzo nie podoba mi się ta bajka. Postać mężczyzny, czyli Taty Świnki, jest ...

źródło: comment_HNUAbWCCtXMaHfFTymxS6zqL4g6IeNmp.jpg

Pobierz
  • 17
@pogop: zabawne ale faktycznie ludzie odradzają małym dzieciom tę bajkę, tak samo dziadkowie jak przychodzą do mojej córki to ją od razu wyłączają jak leci xd To już się nie rozchodzi o same porównanie taty do mamy, a ogólnie zachowanie tej całej peppy, które często jest negatywne. Mimo wszystko dzieci lubią to oglądać bo ma bardzo przyjemną formę odbioru, a i nie do końca uważam by faktycznie miało większy wpływ na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pogop: Sporo osób to zauważyło i co ciekawe jest parę artykułów z prasy światowej na ten temat. Tata świnka jest przedstawiony jako niezdara, leń, w wielu odcinkach są nawiązania do jego tuszy. Ponadto Tata Świnka często słabo radzi sobie z czynnościami stereotypowo męskimi, na przykład czytanie mapy czy robienie grilla. W jednym z odcinków mama świnka robi naleśniki dla dzieci i siebie po czym siada do stołu i mówi tacie, żeby
@xionc: Akurat w tym odcinku tata ciągle mówił mamie, ze za nisko podrzuca, więc jak zrobiła dzieciom i sobie, to powiedziała, żeby tata sobie sam zrobił i pokazał jak się prawidłowo podrzuca. Tata za wysoko pod rzucił i naleśnik się przylepił do sufitu
@asique: no tak i cały odcinek opiera się na koncepcie facet przemądrzały i niezręczny idiota. Praktycznie każdy odcinek z postacią taty świnki taki jest. Natomiast mama świnka zawsze full zajebioza. Tak w ogóle nie kojarzę żadnej bajki, gdzie postać kobiety byłaby tak przedstawiana, jak postać taty świnki w Pepie.
@pogop: A to prawda. Chyba tylko jeden odcinek przedstawia mamę źle.
Są też momenty, gdzie tata zna się na balecie, koszykówce i coś jeszcze, czego nie pamiętam, a wiem, że było.
@asique: ja nie kojarzę, ale jak sobie przypomnisz, to koniecznie daj znać. Tak w ogóle bym wprowadził embargo na to, ale córka koniecznie chce Pepę XD O tyle dobrze, że nie pozwalamy jej na więcej niż pół godziny dziennie w wieku 3 lat.