Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór mirko. Piszę z pytaniem i pomocą, a mianowicie czy ktoś z was miał lub ma przepłukline kręgosłupa na dysku s1 s5 (coś takiego, dokładnie już nie pamiętam, a nie chce mi się szukać rezonansu). Jak pozbyć się ciągłego bólu pleców w odcinku ledzwiowym? Czy jakieś leki, maści, ćwiczenia co robiliście? Chodziłem do fizjoterapeuty i nie pomogły jego ćwiczenia jak bolało tak boli. Lykam ketonal, lecz powoli już mało co daje. Mam pracę siedzącą. #zdrowie #medycyna #kiciochpyta #kregoslup #pomocy #przepuklina
  • 8
@kasza_w_spreju: Choroba zawodowa większości Polaków (mam dokładnie L5 S1, często jeszcze bywa L4 L5), od szkoły źle uczą, że należy długo siedzieć, a to wiel-błąd. Jak najczęściej wstawać i chwile pochodzić, poza tym właśnie siedzenie na piłce (wymusza częste ruszanie tyłkiem), ćwiczenia na początku w leżeniu - Mckenzie, pływanie pod wodą. Nie można tego raczej wyleczyć ale zaleczyć do stopnia prawie całkowitej użyteczności, zwykle tak.
@kasza_w_spreju: Na szczęście niewiele, generalnie to tylko się robi w tragicznych przypadkach i dotychczas to oznaczało trwałe kalectwo. Czyli wywalali tą galaretkę ze środka i chyba sam dysk też, czyli takie działanie narzędziami za sporo kasy, ale technologia kowala ze średniowiecza.