Wpis z mikrobloga

@4nka: Boga nie ma. Opętania, mówienie językami to bujdy. W neurologii istnieje pojęcie pseudoseizure - psychogennego napadu padaczkowego, gdzie osoba myśląc że ma padaczkę zachowuje się jakby miała napad, gdzie w rzeczywistości nie ma nieprawidłowości w czynności elektrycznej mózgu. Bez świadomości osoby zainteresowanej, tj. ta osoba nie udaje napadu, tylko jej psychika ją oszukuje.

Po stażu na psychiatrii, stwierdzam że każdy schizofrenik którego widziałem, miał urojenia o treści religijnej.

Polecam porzucić
Powiem ci, że mnie też to ciekawi, trochę interesowałem się tym tematem, a z Katolikami co tylko śmieszkują z ewolucji takimi jak @Sarmataa nie masz co dyskutować. Dla nich nie ma innych możliwości, jest negowanie faktów i tyle. Wierzą, że można wyleczyć raka można poprzez pocałowanie kawałka szaty jakiegoś świętego, a nie wierzą że truskawki wyewoluowały z poziomek. Z wiarą w Boga jest podobnie. Na takie pytania należy mieć otwarty umysł i
@4nka ciekawe, nie? Skąd w latach 40 mogli wziąć męski głos?...

Mnie jeszcze ciekawi, dlaczego wraz z upowszechnieniem telefonów komórkowych liczba nagranych i udokumentowanych opętań zmalała, zamiast wzrosnąć.
@#!$%@?: Gdzie śmieszkuję z ewolucji? Nie jestem Katolikiem, swoją wiarę opieram na logice. Piszesz takie głupoty, że aż szkoda ci odpisywać. Jak można przypisywać konkretnej osobie dane przekonania, a przy tym absolutnie jej nie znać. To jest właśnie zamknięty umysł i pycha.
Nie można odrzucić żadnej możliwości, nawet najgłupszej. A przykład całkowicie z tyłka, nie zrozumiałeś nawet porównania do stworzenia złożonego świata.

Człowieku musisz więcej czytać i otworzyć umysł, szczególnie na drugą
@4nka:

była w ciężkim stanie przez 2miesiace. Akurat w noc gdy babcia zmarła mama miała ten sen. Dziwny zbieg okoliczności, czy nie? Tyle.

Zbiegi okoliczności mają to do siebie, że są "dziwne". Gdyby nie były dziwne, to nie byłyby zbiegiem okoliczności, tylko hm - zwyczajnym zdarzeniem :) A mama mogła śnić o śmierci babci 100x wcześniej, ale tego zwyczajnie nie zarejestrować. Albo mózg zrobił jej psikusa i w ramach tak zwanego
@un_espoir : Piona
@mistejk :Takich rzeczy się nie poleca; taki jest mój wniosek. Albo masz w głowie jakąś potrzebę, żeby tego typu przeżycie mieć, albo nie. Mogę powiedzieć tyle: na priv mogę polecić miejscówki i coś o nich opowiedzieć bo słyszałem, że niestety ale czasem zdarzają się patologiczne miejsca, wiec to zawsze lepiej mieć info z pierwszej reki.
Samemu jeszcze Ayji nie gotowałem, ale coś czuje że ugotuję pewnego dnia z naszych
@4nka:

Jak myślicie, skoro Boga nie ma i demonów też to czym są Waszym zdaniem egzorcyzmy?

Np przypadek Annalise Michelle, która podczas egzorcyzmow mówiła w różnych językach, mimo że nigdy się ich nie uczyla albo w ogóle mówiła innym głosem. Męskim.

Jak to wytłumaczyć?

Kilka szybkich faktów:
- od wielu lat była ciężko chora psychicznie na czele z depresją i schizofrenią, wielokrotne stany agonalne na długo przed egzorcyzmami
- opiekunowie prawni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4nka: Nie chcę wchodzić w polemikę. Po prostu podrzucam link. Być może będzie to dla Ciebie wystarczająca odpowiedź na Twoje pytanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4nka: egzorcyzmy to nieudolna próba leczenia chorób psychicznych, o których mało było wiadomo. I tak się żyje w katolickim ciemnogorodzie xd
@4nka: jak pewnie wiesz, mózgu nie wykorzystujemy w pełni. Wszystko co usłyszymy, przeczytamy nasz mózg pamięta - tylko my nie potrafimy z tej wiedzy skorzystać. Zdarza się, że ludzie po urazach głowy, operacjach na mózgu, śpiączkach wybudzają się i mówią językiem, którego teoretycznie nie znali. Tak też może być w przypadku ataku, choroby psychicznej, która wzięta została za opętanie. Co do męskiego głosu to nie trzeba mieć urazu czy choroby, da