Wpis z mikrobloga

@4nka:
W moim 27letnim życiu od bardzo dawna nie cofam się przed formułowaniem wniosków dotyczących świata i życia. W tym czasie sformułowałem własny pogląd na to czym jest Bóg i bywałem chociażby na ceremoniach Ayahuaski (w czasie których zdarzały się sceny bardzo podobne do egzorcyzmów) i powiem Ci, że wszystko siedzi mniej lub bardziej w psychice. Demony wg mnie są jak najbardziej realne, ale sami je tworzymy; tzw egregory. Jeśli wielu
@4nka: Sam kiedyś próbowałem przywołać demona, na moje nieszczęście – udało mi się. Nie podam wam jednak inwokacji której użyłem, gdyż nie chcę abyście przechodzili przez to co ja. Pewnej nocy jak już pisałem udało mi się go przyzwać, stawił się w moim pokoju, ciężko mi nawet opisać jak wyglądał, powiem tylko, że nie chciałbym już zobaczyć tego, co wtedy widziały me oczy. Demon usiadł na łóżku i spokojnym głosem przedstawił
@4nka:

Jak teraz do tego wracam to mnie przeszywa strach bo ten film zryl mi bańkę

To nie wracaj, tylko przerzuć się na materiały naukowe. Np. Vsauce.

Jak myślicie, skoro Boga nie ma i demonów też to czym są Waszym zdaniem egzorcyzmy?

Jak myślisz, jaka jest szansa że spośród tysięcy wierzeń, zabobonów, bogów mono- i politeistycznych akurat katolicy trafili ze swoim "lore"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pater-Noster:
Ciężko mi powiedzieć. Być może dlatego, że lekarze zamiast sprawdzić dokładnie problem i jego podłoże opierają się na tzw spychologii i stwierdzają, że to choroba psychiczna. Poza tym nie napisałam, że coś istnieje tylko chciałam abyśmy wspólnie się nad tym zastanowili. A co do innych religii to nie rozumiem pytania za bardzo
@4nka: Z pytaniem o inne religie chodziło mi o to, że w innych wierzeniach też są formy opętań przez jakieś ponadnaturalne siły wyższe i w każdej z nich są ludzie którzy potrafią "wyleczyć" opętanych. Chodzi mi o to, że skoro np. chrześcijaństwo jest prawdziwą religia i chrześcijański Bóg stworca wszechświata i wszechrzeczy obdarzył księży jakimiś supermocami typu odpuszczanie grzechów i takie tam to dlaczego przedstawiciele innych religii mogą leczyć z opętania?
@4nka: to jest potrzeba atencji wymieszana z chorobami psychicznymi i fejkiem (umacniającym wiarę poprzez strach i to trwa od setek lat ;p nie bez powodu sporo katolików jak w ich obecności np. zażartuje się lub chociaż powie słowo szatan diabeł lucyfer to się napinają i uciekają od tego słowa / tematu). Niby tyle przypadków opętań / egzorcyzmów (nie mówiąc już o cudach) i żadnych legit dowodów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 102
@4nka: sęk w tym, że te wszystkie opętania łączy wspólna cecha - dotykają wierzących ludzi i egzorcyzmy przeprowadzane są przez duchownych. I nie wierzę ani trochę w to, że takie coś mogło się dziać. Wszystko co wiemy na ten temat to słowa księży i ludzi, którzy bali się nie wierzyć. Żadnych innych dowodów, żadnych innych świadków. Kościół wie, że strach napędza wiarę w Boga i wykorzystuje to na wiele sposobów.

Od
@pomidorowka: Hm. Przyznam, że miałam kilka sytuacji takich właśnie paranormalnych, w tym np jedna która dotyczyła mojej Babci, która przyśniła się mojej mamie. Babcia zmarła właśnie tej nocy, gdy mama miała ten sen. A we śnie babcia prosiła mamę, aby się rano nie spieszyła do szpitala, niech się na spokojnie wyszukuje itp..
No i np mieszkałam przez 19 lat w bardzo starej kamienicy, gdzie zmarła moja prababcia. Często gdy zasypiałam byłam
@4nka: A Co jest nienormalnego w śnie? Babcia pewnie była w słusznym wieku, więc nic dziwnego, że mama czula,że umiera.
Drugiego nawet żal komentować, czułaś coś w domu po prababci xD Ja też coś takiego czułem, jak miałem 10 lat i oglądałem film o Godzilli, ale jakoś nie przypisuje temu zjawisk paranormalnych. Lepiej nie oglądaj horrorów, bo jeszcze znajdziesz 10 innych dowodów na egzorcyzmy.
@szczyp1orek: Dziwny jest zbieg okoliczności. Babcia była dwa miesiące w szpitalu, po wylewie. Mama do niej jeździła dzień w dzień. Ale właśnie tej nocy, gdy babcia umarła - przyśniła się mojej mamie. I jeszcze jej słowa żeby na spokojnie się umyła, uczesała, że nie musi się spieszyć. Moim zdaniem dziwne.
A drugiego nie komentuj, nikt Ci nie każe. Wszystko można wytłumaczyć.. racja. Ale nie byłeś tam ze mną więc nie wiesz,