Wpis z mikrobloga

  • 2
To samo pytanie po raz tysięczny:

Jaki język programowania na początek?

Szukam czegoś łatwego ale także na tyle podobnego do innych języków aby po przesiadce na inny aż tak nie zdeżyć się ze ścianą. Chciałbym język obbwity w kursy i duże community. Przejrzałem topki i stawiam na Javę ale chcę poznać Waszą opinię.

#programista15k #programowanie #java #python #rubyonrails
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja p------ę.


@wqdqweff: Cieszę się iż podzieliłeś się właśnie wykonywaną czynnością/zawodem, ale jeśli nie zauważyłeś to piszemy o naszych odczuciach co do języków programowania, a nie prokreacji.
  • Odpowiedz
@WlasnieInstalujeWindowsa: Java, bo potem możesz się przenieść np na Kotlina który ma dobry moment. Inny, ale koncepcyjnie zbliżony jest .net

Ja napisałem mnóstwo kodu w .net a potem na praktykach w ostatnim momencie zmienili mi projekt na Java i tak pracuje do dzisiaj :)
  • Odpowiedz
@WlasnieInstalujeWindowsa:

nikogo nie interesują niczyje 'odczucia', a jedynie fakty

Jeśli nie mówi już o zawodzie alfonsa który był sugerowany przez @wqdqweff: i mówimy o faktach to jeśli porównasz ilość ogłoszeń które pojawiają się pod hasłem Java i hasłem Python na serwisie flexjobs (ogloszenia tylko 100% zdalnej pracy) to 100 ogłoszeń z hasłem Python pojawiło się w ciągu ostatnich 15 dni, natomiast jeśli mówimy o Javie to 100 ogłoszeń
  • Odpowiedz
@WlasnieInstalujeWindowsa: Python jest o tyle problematyczny, że nie jest nie ma definiowania typów, a jako nowicjusz będziesz się rypał na tym bez przerwy (dlaczego tu jest ciąg znaków skoro chciałem liczbę?!). C# wydaje się spoko językiem - typowanie, zrobisz i appkę webową i desktopową i coś o IOT słyszałem i F# jakbyś kiedyś chciał funkcyjnie. Ofert pracy też całkiem dużo.

Java niby podobnie, ale jest duża szansa, że dostaniesz w
  • Odpowiedz
na jakimś g---o-portaliku


@wqdqweff: Nie znasz - Nie oceniaj. Jest to jeden z lepszych portali do pracy zdalnej. Jeśli kiedyś dojdziesz do stanowiska seniora (jak ja) i stwierdzisz, że w Polsce już nie oferują stanowisk godnych twojej osoby to też zaczniesz szukać za granicą i zdalnie. Ja na tym portalu półtora miesiąca temu pracę znalazłem.
  • Odpowiedz
Jest to jeden z lepszych portali do pracy zdalnej.


@ddzwon: i co Java ma wspólnego z pracą zdalną? To nie jest język dla hipisów z macbooczkiem klepiących nowy, zmieniający świat system siedząc w Starbucksie. Dlatego właśnie te dane są zupełnie niemiarodajne.

Jeśli kiedyś dojdziesz do stanowiska seniora (jak ja)


@ddzwon: czasy, gdy miałem jakieś 'stanowisko' już, na szczęście, minęły. Wszystko przed Tobą!
  • Odpowiedz
@WlasnieInstalujeWindowsa: Jak widzisz zbyt dużego wyboru nie masz. Wiele poleceń nie dostałeś od wykopków. Nie mniej, jeśli wybierzesz Jave to obawiam się, że będziesz musiał zostać również fanatykiem, który będzie bronić swojej branży niezależnie czy ma argumenty czy też nie :)
Na koniec powiem Ci jeszcze, że studia które skończyłem robiły ze mnie programistę w Javie. Mi akurat to nie przypadło do gustu, ale nie o mnie chce mówić. Cała
  • Odpowiedz
@WlasnieInstalujeWindowsa: Poleciłbym Pythona ponieważ wg mnie język ten jest łatwy i może otworzyć ci drzwi (najczęściej częściowo) do ciekawych opcji zawodowych:
- Devops - jako jedno z narzędzi do automatyzacji, z samym Pythonem tu raczej nie wejdziesz ale jak sam wspomniałeś potrzebujesz czegoś na start więc nie ma co się przejmować w tym momencie.
-Data Analyst/Engineer - Python posiada implementacje szybkiego i popularnego narzędzia do Big Data - SPARK
-
  • Odpowiedz
@WlasnieInstalujeWindowsa: zamiast słuchać się prawdziwie mądrych osób typu gyn, pytamy o zdanie większości na wykopie, gdzie większość to wannabe juniorzy, klepacze templatek i niewielki procent sensownych ludzi, natomiast osób jego kalibru pewnie nawet nie ma, poza nim samym bo w sumie konto na wypoku ma
makes sense
  • Odpowiedz