Wpis z mikrobloga

Teofilów, ulica Lniana, wczesne lata '70 i współcześnie

W PRL-u samochód był dostępnym dla nielicznych, towarem luksusowym, ale urbaniści, na etapie projektowania osiedla, przewidzieli, że za kilkadziesiąt lat, nawet menele będą zmotoryzowani, dlatego tak dużo przestrzeni poświęcono na miejsca parkingowe. Trzeba przyznać, że to byli prawdziwi fachowcy w swojej branży []

#lodz #ciekawostki #urbanistyka #prl
P.....o - Teofilów, ulica Lniana, wczesne lata '70 i współcześnie

W PRL-u samochód...

źródło: comment_9jX2JwGDrhFiAMXjYSB93nNcm4hiJCiE.jpg

Pobierz
  • 57
@Szamotowy_Marian: no i co z tego że osiedla są fajne, skoro same mieszkania to ciasne klatki z fatalną akustyką?
dzisiejsza deweloperka ma swoje wady, ale one wynikają z ceny ziemi i przyjętego paradygmatu, że mieszkania mają być dostępne, dlatego bloki są blisko siebie
jeśli kapitan państwo wymusi mniejsze wykorzystanie działek, ergo więcej przestrzeni na parkingi/zieleń to ceny poszybują w górę
@Szamotowy_Marian: To prawda, mieszkałem przez 1,5 roku na takim stricte komunistycznym osiedlu zaprojektowanym przez planistów to jest to nieosiągalny pułap dla dzisiejszych bloków. ANI RAZU nie miałem problemu z parkowaniem mimo że nie miałem wykupionego miejsca, przychodnia 5min z buta, market 5 min z buta, bazar 5 min z buta, przedszkole + podstawówka + gimba 5 min z buta, boisko 2 min z buta, z 6 przystanków pod blokiem. Pod blokiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Szamotowy_Marian: no i co z tego że osiedla są fajne, skoro same mieszkania to ciasne klatki z fatalną akustyką?

dzisiejsza deweloperka ma swoje wady, ale one wynikają z ceny ziemi i przyjętego paradygmatu, że mieszkania mają być dostępne, dlatego bloki są blisko siebie

jeśli kapitan państwo wymusi mniejsze wykorzystanie działek, ergo więcej przestrzeni na parkingi/zieleń to ceny poszybują w górę

@eazy: dzisiaj też bez problemu sprzedadzą Ci ciasną klitkę z
@PanEdzio: dlatego jak znajomi kupowali mieszkania w klatkach dla szczurów na traktorowej na kupiłem mieszkanie w bloku 4 piętrowym na plantowej 500m dalej 2 razy taniej. Bloki oddzielone drzewami zaraz obok park zdała od dużej ulicy.