Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje troche akcji Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y. Kolejny miesiąc minął, dokupione 2 kolejne akcje. Dzisiaj złożyłem zlecenie za 335,64 USD za sztukę, dzięki czemu mam już 16 akcji Tesli.

Obecnie moja inwestycja w Teslę przedstawia się następująco

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 16
# Wartość portfela: 5,400.27 USD / 20 820,73 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 254,94 USD (już po uwzględnieniu prowizji)
# Zysk/Strata: +32,39% (+ 5 093.87 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~7,71% Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 93,73% : 249 179,27 PLN
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 208 akcji (~13 razy więcej niż mam)

# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 371 (+275 nowych osób, co daje 286,46% wzrostu)

Poprzednie zestawienia:
- 2019-11-06
- 2019-10-25
- 2019-07-24
- 2019-07-03
- 2019-06-05
- 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle ( ͡ ͜ʖ ͡)

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co...

źródło: comment_m4LpFEQfGuXjke6cXKHG8InCEtfSzlwp.jpg

Pobierz
  • 93
@vasco_da_gama: tak, pamiętam o podatku. W sumie zastanawiałem się właśnie, czy nie zacząć tego uwzględniać w swoich wyliczeniach. Może następny wpis będzie to uwzględniał.

dopisz do tych danych za ile mniej więcej miesięcy kupisz tesle.


@TymRazemNieBedeBordo: pomysł nie zły, choć to nie będzie takie proste. Takie wyliczenia mógłbym zrobić, jeżeli założę w nich, że co miesiąc będę inwestował stałą kwotę: np. 2500zł. Problem w tym, że to będzie się miało
@anonimowy_programista: Panie, radzę Ci dywersyfikowac portfel, 100% w jedną spółkę to głupota, musisz się liczyć że stratą większości kapitału.


@brck89: Zgadzam się, 100% w jedną spółkę jest bardzo, bardzo ryzykowne. Szczerze mówiąc, liczę się ze stratą całości tej inwestycji. Inwestuje tylko wolne środki, a i posiadam też inne inwestycje, ale z NASDAQ, to akurat faktycznie jest moja jedyna.

Przyglądam się paru innym akcjom, ale czekam na jakiś dołek, bo kryzys
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: tesla jest mocno przewartościowana, na razie rośnie, bo jest modna i popularna, ale może być mocna korekta, więc trzeba uważać. Podobnie jak CD Projekt Red. Póki co można ostrożnie kupować, ale zastanawiam się, czy nie lepiej za chwilę zacząć to shortować. Kryzys się zbliża, z tym, że nie wiadomo kiedy to nastąpi :)
@patryk-4: szczerze mówiąc, to liczę na kryzys, który według mnie tylko wzmocni pozycję Tesli. Jeżeli Tesli z powodu kryzysu zaczęło by brakować gotówki.... Elon jest w stanie zebrać od nowych inwestorów bez problemu kilka miliardów, gdzie inne koncerny będą miały naprawdę pod górkę. W kryzysie ich pozycja się tylko wzmocni wobec konkurencji, nawet jeżeli miało by to oznaczać czasowy spadek wartości akcji.

To czemu kupuje po trochu od kilku miesięcy? Bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: warto przeanalizować cenę tesli na tle innych koncernów motoryzacyjnych. Firma nie przynosi zysków, brakuje doświadczenia, a akcje idą w górę. Będzie korekta jak nic. Z kupowanie akcji popularnych firm takie bywa. Zobacz na Amazon, akcje zaczęły spadać dopiero, jak firma zaczęła przynosić zyski.

Po dłuższym czasie za to może i to się jakoś wyrówna ¯_(ツ)_/¯ w każdym razie życzę powodzenia i jak największych zysków! Szczerze kibicuję :)
widze ze ktos kupowal jak bylo po 200 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MassFett: no kupiłem kilka w okolicy. Raz spóźniłem się 2 dni, by kupić poniżej 180. No ale jak na razie strategia regularnego inwestowania sprawdza się bardzo dobrze :)


@anonimowy_programista: Ale ale, mam nadzieje ze to nie jedyna Twoja inwestycja i ze Twoj portfel to rowniez indexy i z 40 innych spolek. Tylko mi nie