Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje troche akcji Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y. Kolejny miesiąc minął, dokupione 2 kolejne akcje. Dzisiaj złożyłem zlecenie za 335,64 USD za sztukę, dzięki czemu mam już 16 akcji Tesli.

Obecnie moja inwestycja w Teslę przedstawia się następująco

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 16
# Wartość portfela: 5,400.27 USD / 20 820,73 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 254,94 USD (już po uwzględnieniu prowizji)
# Zysk/Strata: +32,39% (+ 5 093.87 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~7,71% Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 93,73% : 249 179,27 PLN
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 208 akcji (~13 razy więcej niż mam)

# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 371 (+275 nowych osób, co daje 286,46% wzrostu)

Poprzednie zestawienia:
- 2019-11-06
- 2019-10-25
- 2019-07-24
- 2019-07-03
- 2019-06-05
- 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle ( ͡ ͜ʖ ͡)

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co...

źródło: comment_m4LpFEQfGuXjke6cXKHG8InCEtfSzlwp.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@anonimowy_programista: Panie, radzę Ci dywersyfikowac portfel, 100% w jedną spółkę to głupota, musisz się liczyć że stratą większości kapitału.

W długim terminie giełda powinna iść do przodu, ale spodziewaj się większego kryzysu w najbliższym czasie. Wtedy polecam zainwestować w silne spółki większe środki, najlepiej kupuje się jak ulica krwawi. Akcji Tesli w kryzysie bym jednak unikał
  • Odpowiedz
@Brylant:
@BumboKlaat

1. zakładasz konto w mbanku
2. otwierasz powiązany z kontem rachunek maklerski https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/gielda/

System jest dość intuicyjny, poradzicie sobie.w razie wątpliwości telefon i was pewnie pokieruje konsultant z infolinii

Aha, proponuje najpierw się pobawić jakimiś tanimi akcjami ($10/szt.) zanim zaczniecie kupować Teslę gdzie minimalna transakcja to będzie ponad 1000 zł wg dzisiejszego kursu
  • Odpowiedz
  • 18
@vasco_da_gama to jest dramat. Za każdym #!$%@? razem jak ktoś mi o tym przypomina to mnie krew zalewa. Za zarobione pieniądze które były usredniajac opodatkowane na poziomie +/- 45 % i ich dalsze umiejętne inwestowanie pobierają kolejna danine. To jest dramat. Szkoda że do strat się nie dokładają. I pięcioletnia amortyzacja to nie jest odpowiedź na tą sytuację
  • Odpowiedz
Wie ktoś cokolwiek o podobnej apce do robin hooda z której można korzystać w Polsce?
Wiem że revolut coś szykuje, ale nie wiem kiedy i czy też będzie darmowy,
Też bym się pobawił, ale żal mi kasy na prowizje domów maklerskich.
  • Odpowiedz