Wpis z mikrobloga

@FHA96: lvl 23, dalej pytają i to jeszcze z taką pogardą i pewnościa siebie jakbym chciala je oszukać, a one mnie przechytrzyły. Z jednej strony milo bo w końcu jestem rużowom, ale z drugiej smutno gdy podaję dowód i wpadają w śmiech, patrząc się w taki sposób jakbym sie urodzila w 1849 i zaczynaja mowić jak do mumii
  • Odpowiedz
@Perkotka: Ostatnio zamiast dowodu wyciągnęłam prawo jazdy, kasjer stwierdził że może być, wziął w dłoń i zaczął się dziwić że takie stare... a to dlatego że ja jestem stara ;_;
  • Odpowiedz
@FHA96 ja mam 27, ostatnio chciałem kupić piwo 0% i kasjerka spytała o dowód, a ja miałem tylko przy sobie kartę płatniczą :D
Powiedziałem szczerze, że dokumenty są w aucie i nie mam ze sobą, mogę ewentualnie zostawić to piwo i za chwile przyjść pokazać dokument.
Uwierzyła mi na słowo i sprzedała piwo 0% XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@mirek_januszy: piwo 0% to nie napój alkoholowy I nie ma prawa sprawdzać wiek, następnym razem dzwoń na bagiety, że sprzedawca nie chce sprzedać towaru bez żadnego powodu (wykroczenie).
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@mirek_januszy dokładne jak Mirek napisał :)

art. 135 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z tym przepisem „kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny".
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Meivels nawet pewien Youtuber zrobił eksperyment społeczny, gdzie piwo 0,00% kupował 12 latek. O ile w większych sklepach nie było problemów tak w tych mniejszych gdzie za ladą stoi Pani Grażynka już tak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FHA96: Mnie nawet w mniejszych nie chcieli sprzedać. Kłócić się nie mam zamiaru, bo szkoda mi czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz