Wpis z mikrobloga

@Tymariel: Zameldowanie to strata wielu godzin w hemente no i żeby mieć meldunek to trzeba wynająć mieszkanie za 1000 euro miesięcznie a nie musze chyba pisać jak ciężko wynająć mieszkanie w tak przeludnionym kraju jak Holandia, gdzie kawalerka to jakieś 1000 euro miesięcznie czyli połowa mojej wypłaty bez prądu i internetu. Wynajmuję pokój ale nie mogę się zameldować, na! Muszę płacić w gotówce za wynajem bo Polaczek unika w ten sposób
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Uchodzca_Z_Polski: SNS Bank wymaga BSN, umowy o prace i adresu do korespodencji, bez obowiazku meldunku.

Jeszcze mnie ciekawi, na co sie traci te wiele godzin w gemeente, kiedy umawiasz sie na konkretna godzine, a samo spotkanie trwa maksymalnie 20 minut?
@paranoiddd: ING. Zapomniałeś wspomnieć o tym, że musi być umowa o pracę. Ładnie wydrukowana, że stemplem i podpisem. Dostarczyłem więc umowę o pracę, numer BSN. Dupa! Na umowie nie ma informacji ile będę pracować. Powiedziałem, że w mojej firmie tak jak w 90% firm na terenie Holandii pracuje się przez 1,5 roku na fase A. Potem fase B. Dupa! ona musi mieć to na papierze. Biuro agencji jest 200 km od
@Uchodzca_Z_Polski: Czy to się odbywa w jakimś miejscu gdzie jest przemiał pracowników tymczasowych? Ja sam zakadałem konto 9 lat temu (i już wtedy nikt ode mnie nic nie chciał w ING), moja siostra niedawno też bez przeszkód założyła (nie mając pracy).

Moja rada - uderz do innej placówki. Gdzie to się odbywa wszystko?
@Uchodzca_Z_Polski może się coś pozmieniało, z 6 lat temu założyłam konto od ręki na adres hotelu, potem w ogóle go nie używałam, sami je zamknęli. Kilka lat później założyłam nowe konto na adres campingowy w dodatku bez umowy o pracę. Holendrzy ciągle kombinują gdzie by nam zrobić pod górę więc całkiem możliwe że robią Ci na złość, spróbuj w innej placówce ( ͡º ͜ʖ͡º)