Wpis z mikrobloga

Nie polecam na Allegro konta użytkownika „sklep_oneplus”, którzy mają czelność zwać się oficjalnym dystrybutorem marki OnePlus w Polsce. Otóż z okazji black friday zakupiłem telefon OnePlus 7 Pro za 2464,15 zł. Cena niższa od rynkowej, ale chyba o to właśnie chodzi w black friday. Przeczytajcie oświadczenie otrzymane przez wszystkich użytkowników Allegro, którzy zakupili powyższy telefon. Mi żenadometr #!$%@?ło poza skalę. Takie są realia black friday w kraju z dukty i lepianki z wiecie czego. Mogłem kupić telefon z oficjalnej strony za niewiele więcej. Teraz mam zamrożone pieniądze, zepsuty humor i brak telefonu, na który polowałem przez cały black week.

#oneplus #afera #blackfriday #blackfrajer #allegro #januszebiznesu
Pobierz light3n - Nie polecam na Allegro konta użytkownika „sklep_oneplus”, którzy mają czeln...
źródło: comment_hgkqlJQqqeswhI9wnrpel7CSJDOnD6F3.jpg
  • 270
@light3n: nagana opinia NTT System S.A Zakręt, Trakt Brzeski 89 05--077 Warszawa-Wesoła
odradzam NTT System S.A Zakręt, Trakt Brzeski 89 05--077 Warszawa-Wesoła
nie polecam NTT System S.A Zakręt, Trakt Brzeski 89 05--077 Warszawa-Wesoła
moja opinia NTT System S.A Zakręt, Trakt Brzeski 89 05--077 Warszawa-Wesoła
logiczna opinia NTT System S.A Zakręt, Trakt Brzeski 89 05--077 Warszawa-Wesoła
brak zasad logiki NTT System S.A Zakręt, Trakt Brzeski 89 05--077 Warszawa-Wesoła
brak doswiedczenia NTT System
@light3n: lol, kupa śmiechu. Odpisz jednym zdaniem, że to nie jest błąd istotny i wzywasz do wydania rzeczy zgodnie z zawartą umową w terminie x dni. Po upływie terminu jeszcze jedno pismo lub mail z wezwaniem do spełnienia świadczenia, a następnie pozostanie powództwo o wydanie rzeczy, sąd nawet nie będzie się zastanawiał jak zobaczy cenę i uwzględni powództwo. Można wnosić o to, aby sąd nie wyznaczał nawet rozprawy.
@Renifer60: @krvger: Ja nie wymagam ani nawet nie proponuję aby przepisy moje podejście oddawaly.

To tylko moje prywatne spojrzenie.
Jesli klient coś ode mnie kupi, a potem np powie że "nie tego się spodziewał" to ja widzę w tym swoją winę - powinien produkt tak przedstawić aby zrozumienie oferty było pełne i taka sama satysfakcja.
prawo bez sensu. dlaczego sprzedajacy nie może odtsapic od oswiadczenia jeszcze przed jego wykonaniem a kupujacy po jego wykonaniu ma jeszcze 14 dni?


@darkes: Z tej prostej przyczyny że konsument ma słabszą pozycję na rynku niż sprzedawca, który dysponuje większymi środkami, np. na sztab prawników. Ustawodawca, aby te relacje zrównoważyć dał konsumentom takie a nie inne prawa.
@kazek_nalepa: W tamtej sprawie chodziło o Jeep’a GC. Sprzedawca przegrał w sądzie i musiał wydać nabywcy wylicytowany pojazd w takiej cenie i z takim wyposażeniem w jakim się zobowiązał. O ile dobrze pamietam to wystawił auto za ok 25k a wartość rynkowa auta w tamtych czasach to ok 40k.