Wpis z mikrobloga

Czy wiedzieliście, że pisząc: "wziąć na tapetę" popełniamy błąd?

Otóż, nie chodzi o tapetę, ale o tapet, czyli stół przykryty zielonym suknem, przy którym toczą się obrady. To połączenie zaczerpnięte z języka niemieckiego (etwas aufs Tapet bringen) i nie ma w nim mowy o tapecie na ściany :)

#ciekawostki #ciekawostkijezykowe #grammarnazi #101bledow
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Ytarka jak mnie wczoraj koleżanka spytała czemu jesteś jedyną osobą która obserwuje na tym smutnym portalu to właśnie dlatego

Człowiek sukcesu zarzucający ciekawostki, bajty i fakty z życia wzięte. POZDRO I SZACUN BLONDI
  • Odpowiedz
  • 1
@Ytarka powaznie, mam nadzieję że spotkam kiedys taka osobę osobiście bo z tego co wypisujesz to nadajesz się do każdej roli w życiu od chlania jak brat z siostrą przez pisanie bajtów do ruchania no i marzy mi sie ktos taki wśród znajomych.

miłego dnia
  • Odpowiedz
@Shishu: Mati chyba tak trochę heheszkuje z tego spermienia, wiedząc, jak reaguje na to wypok :D Dlatego ja też go lubię ( ʖ̯)

jakiegoś baita

Daj się tematowi wyciszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ytarka: No czekam, czekam i tworze wizję w głowie. Myślę, że można coś z Wrocławiem podziałać. Może na nowy rok spróbujemy? Sylwester to dobry termin, a jaki sylwester taki nowy rok, więc gorące by mi podpasowały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shishu: powiem tak: najlepsze bajty są na spontanie. Ostatniego pisałam siedząc u fryzjera xD Jak przyjdzie mi coś do głowy, napiszę (jutro idę znowu do fryzjera, więc się szykuj XD)
  • Odpowiedz
Czy wiedzieliście, że pisząc: "wziąć na tapetę" popełniamy błąd?

Otóż, nie chodzi o tapetę, ale o tapet, czyli stół przykryty zielonym suknem, przy którym toczą się obrady. To połączenie zaczerpnięte z języka niemieckiego (etwas aufs Tapet bringen) i nie ma w nim mowy o tapecie na ściany :)


@Ytarka: sprawdzilem i z tego co zrozumialem to tapet to nie stol, a nakrycie stolu. https://de.wikipedia.org/wiki/Tapet
I zwiazane jest to z niemieckim
  • Odpowiedz