Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te nierownosci , ze 1% ma wiecej niz 50% bo to chyba kazdy wie ale wszechobecne marnotrastwo w niby tak wydajnym systemie . Marnuje sie czas ludzi - zamiast popracowac 4h i isc do domu to musisz tyrac 8/10/12 bo kapitalista musi wyssac surplus labour . Zamiast zrobic urzadzenie dzialajace 20 lat robi sie buble rozwalajace sie po 2 bo hehe trzeba zarobic . Zamiast rozdac jedzenie potrzebujacym wyrzuci sie ja na zamkniety smietnik bo jeszcze a nuz ktos by nie kupil wtedy . Zadymic planete tlenkiem wegla doprowadzajac do globalnego ocieplenia zeby tylko zaoszczedzic pare $ .
#antykapitalizm
Pobierz CzerstwaBulka - Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te ni...
źródło: comment_2K3UesJpbn52hVhOEjPXAvmLsgkYzBRf.jpg
  • 126
@CzerstwaBulka: Usiądź wygodnie, już CI wszystko wyłożę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Marnuje sie czas ludzi - zamiast popracowac 4h i isc do domu to musisz tyrac 8/10/12 bo kapitalista musi wyssac surplus labour

Nie wydaje mi sie to marnotrastwem. Ludzie poświęcają swój czas, otrzymują za to zapłatę. Dlaczego 8? Bo ktoś wpadł na pomysł, że to bardziej optymalne niż 12-14h z początków rewolucji przemysłowej. Tak zostało to
@CzerstwaBulka: cumplu, jedyny powód, dla którego musisz na swoje wynagrodzenie tyrać 8 godzin, a nie 4, to fakt, że państwo zabiera ci 60-70% dochodów i robi z nimi co chce.
Gdyby nie rozdawnictwo, kretyński ZUS, KRUS, uprzywilejowane grupy jak rolnicy, górnicy czy policjanci, 5. kierunek studiów dla ludzi, którym się po 40. nudzi itd., to spokojnie być te 5-6 godzin pracował i miał na życie tyle samo i to w tym
@CzerstwaBulka: Wszystkie te oczywiste wyzwiska w twoją stronę w komentarzach

hurr durr jesteś gimbom szczeniokiem dorośniesz to zrozumiesz

hurr durr bezrobotny leń, chciałby nic nie robić

hurr durr to nie jest prawdziwy kapitalizm a poza tym nie wymyślono nic lepszego


A ja stając się coraz starszy i pracując więcej idę bardziej na lewo politycznie, i dostrzegam że żyjemy teraz w późnym stadium kapitalizmu, który prawdopodobnie jeszcze zaliczy duży kryzys w następnej