Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te nierownosci , ze 1% ma wiecej niz 50% bo to chyba kazdy wie ale wszechobecne marnotrastwo w niby tak wydajnym systemie . Marnuje sie czas ludzi - zamiast popracowac 4h i isc do domu to musisz tyrac 8/10/12 bo kapitalista musi wyssac surplus labour . Zamiast zrobic urzadzenie dzialajace 20 lat robi sie buble rozwalajace sie po 2 bo hehe trzeba zarobic . Zamiast rozdac jedzenie potrzebujacym wyrzuci sie ja na zamkniety smietnik bo jeszcze a nuz ktos by nie kupil wtedy . Zadymic planete tlenkiem wegla doprowadzajac do globalnego ocieplenia zeby tylko zaoszczedzic pare $ .
#antykapitalizm
Pobierz CzerstwaBulka - Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te ni...
źródło: comment_2K3UesJpbn52hVhOEjPXAvmLsgkYzBRf.jpg
  • 126
Demoralizowaniem jest okradanie jednych ludzi, by drudzy zamiast pracować, mogli się #!$%@?ć


@Pantokrator: Przecież w kapitalizmie jedni ludzie mogą się #!$%@?ć a drudzy muszą #!$%@?ć (na tych niepracujących, bo z nikąd im się jedzenie na talerzu nie pojawia). Na tym polegają duże nierówności i kapitalizm.
@Solstafir:

jedni ludzie mogą się #!$%@?ć a drudzy muszą #!$%@?


I gdzie tu ktokolwiek kogokolwiek okrada?
Jest umowa i jest wynagrodzenie.
Ten, co się "#!$%@?ł" zwykle ciężko na to pracował, albo miał zwykłego fuksa, ale tak działa świat. W kapitalizmie ciężko pracujesz, żeby samemu być bogatym. Zawistne socjaluchy tego nie rozumieją i wolą kraść, przemocą odbierać pieniądze, by potem miernoty mogły za to kupować wódkę, a wszyscy mieli źle.
Innymi słowy
I gdzie tu ktokolwiek kogokolwiek okrada?


@Pantokrator: A czy ja powiedziałem że tam ktoś kogoś okrada?
A tak poza tym - wielu ludzi uważa że to kradzież kiedy jedni są zmuszeni pracować na innych.

Ten, co się "#!$%@?ł" zwykle ciężko na to pracował


@Pantokrator: xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Solstafir: zmuszani? Pracować na innych? To ktos im powinien powiedzieć, że są debilami, ja pracuję na siebie, mam umowę z pracodawcą i obie strony są zadowolone.
Socjalizm to kradzież, przymus i terror. Kapitalizm to uczciwa i dobrowolna współpraca między ludźmi w celu osiągnięcia korzyści.

Jak ktoś uważa, że to, że ktoś dzięki ciężkiej pracy ma lepiej, to kradzież, to polecam mu przywalić solidnego baranka w betonową ścianę. Bardziej złożonych struktur mózgu,