Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te nierownosci , ze 1% ma wiecej niz 50% bo to chyba kazdy wie ale wszechobecne marnotrastwo w niby tak wydajnym systemie . Marnuje sie czas ludzi - zamiast popracowac 4h i isc do domu to musisz tyrac 8/10/12 bo kapitalista musi wyssac surplus labour . Zamiast zrobic urzadzenie dzialajace 20 lat robi sie buble rozwalajace sie po 2 bo hehe trzeba zarobic . Zamiast rozdac jedzenie potrzebujacym wyrzuci sie ja na zamkniety smietnik bo jeszcze a nuz ktos by nie kupil wtedy . Zadymic planete tlenkiem wegla doprowadzajac do globalnego ocieplenia zeby tylko zaoszczedzic pare $ .
#antykapitalizm
Pobierz CzerstwaBulka - Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te ni...
źródło: comment_2K3UesJpbn52hVhOEjPXAvmLsgkYzBRf.jpg
  • 126
@CzerstwaBulka No niestety, na wielu stanowiskach pracy nadal obowiązuje model zarządzania produktywnością oraz mierzenia opłacalności/stopnia zysku w kontekście czysto materialistycznym i pomijającym aspekt wpływu na środowisko naturalne lub ludność zamieszkującą obszar, z którego wydobywane są surowce do produkcji danego dobra. Kapitalizmu w czystej postaci nie ma w żadnym kraju na świecie, bo zawsze jest sfera danej firmy, która podlega regulacjom i tym samym ingerencji państwa.

Na chwilę obecną, to człowiek stara się
@CzerstwaBulka: Strasznie płytko podchodzisz do tematu ale to chyba normalne gimnazjum.
"Czy sie stoi czy sie leży..." Znasz to powiedzonko? Wiesz z jakich czasów pochodzi?
Przecież to kapitaliści pozwalają na pracę zdalną, na wyjście wcześniej gdy się wszystko zrobiło, o płacy za wykonaną robotę a nie czas już nie wspomnę. W innym systemie właśnie trzeba było odbębnić godziny.
Planowane psucie się sprzętu istniałoby wszędzie. Zakaz rozdawania jedzenia to też nie wina
Marnuje sie czas ludzi


@CzerstwaBulka: Śmiesznie to brzmi z ust człowieka pochodzącego z kraju, gdzie przez 44 lata państwa oficjalnie socjalistycznego masa ludzi funkcjonowała na zasadzie:

Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami

Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali

Cała jego ciężka praca, wszystko było #!$%@? warte

Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę

Zamiast zrobic urzadzenie dzialajace 20 lat robi sie buble rozwalajace sie