Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te nierownosci , ze 1% ma wiecej niz 50% bo to chyba kazdy wie ale wszechobecne marnotrastwo w niby tak wydajnym systemie . Marnuje sie czas ludzi - zamiast popracowac 4h i isc do domu to musisz tyrac 8/10/12 bo kapitalista musi wyssac surplus labour . Zamiast zrobic urzadzenie dzialajace 20 lat robi sie buble rozwalajace sie po 2 bo hehe trzeba zarobic . Zamiast rozdac jedzenie potrzebujacym wyrzuci sie ja na zamkniety smietnik bo jeszcze a nuz ktos by nie kupil wtedy . Zadymic planete tlenkiem wegla doprowadzajac do globalnego ocieplenia zeby tylko zaoszczedzic pare $ .
#antykapitalizm
Pobierz CzerstwaBulka - Wiecie co najbardziej mnie wkurza w #kapitalizm ? Juz nawet nie te ni...
źródło: comment_2K3UesJpbn52hVhOEjPXAvmLsgkYzBRf.jpg
  • 126
@ES_Blofeld: a czy ja mówię "zróbmy 0 podatków".
Po prostu państwo wydaje o wiele, wiele więcej, niż powinno i gdyby racjonalnie zarządzano i zlikwidowano ZUS 20 lat temu, teraz w ogóle nie musiałbyś płacić dochodowego, a składka emerytalna mogłaby być znacznie niższa.
  • 1
Można mieć super biedny kraj zrunjnowany przez Wojnę i po paru latach wysłać pierwszego człowieka w kosmos, można tez mieć najbogatszy kraj na świecie co dorobił się na wojnach zastosować Reganomike i po paru latach mieć infrastrukturę poniżej poziomu Albanii...
Zamiast zrobic urzadzenie dzialajace 20 lat robi sie buble rozwalajace sie po 2 bo hehe trzeba zarobic

@CzerstwaBulka: tyle prawdy, masa bezsensownej pracy, zanieczyszczenie, marnowanie nieodnawialnych surowców

ale to juz sie zmienia, wygugluj sobie ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Coraz więcej dużych koncernów na całym świecie to wprowadza
@CzerstwaBulka: ja nie wiem w jakim świecie ty żyjesz. Opisujesz jakbyśmy mieli kapitalizm rodem sprzed 100 lat, kiedy faktycznie monopoliści szaleli i robili co chcieli z pracownikami, bo kapitalizm w czystej postaci jest utopijny tak jak komunizm, i to i to nie może istnieć realnie. Ale u ciebie jest taki wydźwięk, jakby teraz był jakiś kapitalizm a źli ludzie każą po 8 h pracować XD jak chcesz to siedź na bezrobociu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CzerstwaBulka: to wszystko też nie takie proste, bo wbrew pozorom w tej fabryce pralek, która działa dwa lata, pracuje Twój szwagier, a ma tę pracę, bo regularnie musisz kupować nową. To trochę sytuacja bez wyjścia, można jedynie próbować to zrównoważyć
@CzerstwaBulka: Ciekawe dlaczego najwięcej o wadach kapitalizmu piszą ci, którzy najmniej rozumieją. Pomyśl sobie chociażby co by było gdybyś kupował pralkę co 20 lat. Jak dużo by musiała kosztować żeby firma ją produkująca nie zbankrutowała w ciągu tych 20 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zadymic planete tlenkiem wegla doprowadzajac do globalnego ocieplenia zeby tylko zaoszczedzic pare $ .


@CzerstwaBulka: No tak szkoda tylko że nie zapominasz o wielkich zakładach, hutach które przez lata socjalizmu zatruwali ludzi i władza robiła wszystko by czasem ktoś temu nie zapobiegł a wszystko kosztem normy, środowiska, mieszkańców, wód gruntowych itd.

Na Śląsku to było ewidentnie widać gdzie powietrze czy to latem czy zima było zasfione - polecam sobie poczytać choćby