Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1780
Idę dzisiaj zgłosić oszustwo na policję. Mój poprzedni samochód po szkodzie całkowitej jest teraz wystawiony u handlarza jako bezwypadkowy. Rozmawiałem z nim i oczywiście jest cała historia tłumacząca dlaczego czujnik pokazuje więcej w miejscach największej masakry (nie, jego historia nie mówi o wypadku). Oczywiście VIN się zgadza. Janusz ma firmę. Wszystkie dokumenty potwierdzające moje słowa już mam skompletowane.

Macie może jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę zgłaszając taką sytuację? Czy oprócz policji istnieje jakaś instytucja do której można takie coś zgłosić?

Szczegółów nie podaję póki co - chce dać szansę odpowiednim służbom. Zależy mi na eliminowaniu takiej patologii.

#prawo #motoryzacja
  • 82
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@ciemna_masa szkoda całkowita.. hmmm. Osobiscie mam mazde 6 z 2016 roku która była zakupiona z aukcji jako auto po szkodzie całkowitej a wystarczyło wymienić przednie nadkole. Masz moze jakies zdjecie twojego auta po wypadku?

@ZnienawidziszMnie: mam ale tak jak pisałem wcześniej - na razie bez szczegółów.

Zresztą nie jest tu problemem to że auto jeździ, serio. Tylko o oszustwo z krzywymi historiami. Jak kupić auto skoro każdy kłamie i nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ciemna_masa: to słabo w takim razie, ja bym od razu zgłaszał takie coś. Mi się nie zdarzyło mieć żadnych problemów przy zakupie nowego auta ;)

@roophie: wbrew pozorom przy zakupie też trzeba mieć oczy wszędzie. A najlepiej przyjść z kimś kto się po prostu zna na motoryzacji i wie gdzie zaglądać. Widziałeś kiedyś żeby ASO sprzedawały auta uszkodzone w transporcie? Ja jeszcze nie. A coś się przecież z nimi musi
@ciemna_masa:

Wypadek, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni”.

Kolizja, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem są straty materialne (uszkodzenie pojazdu,
Kłamstwo – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.

@ciemna_masa: Otóż wyobraź sobie, że te informacje są zgodne ze stanem faktycznym - auto nie brało udziału w wypadku, więc jest bezwypadkowe. Takie mamy przepisy i nic z tym nie zrobisz. Gdybyś zapytał, czy auto brało udział w kolizji i wtedy handlarz by ściemniał, a najlepiej, gdyby to napisał w ogłoszeniu - to jest wtedy pole do działania. Rozumiem zdenerwowanie,
@ciemna_masa Wyślij kogoś znajomego na oglądanie auta. Niech pod tylnym dywanikiem (mniejsza szansa, że handlarz będzie tam sprzątał) zostawi kartkę informującą o historii auta i twój nr telefonu. Zawsze to coś. Przyszły nabywca będzie mógł powalczyć z #!$%@?.

Oby jednak na policji się udało.
@ciemna_masa: Wiele lat temu mój kumpel jeździł wysłużoną Fieściną, fajne autko ale miało już Swoje lata. Pewnego razu przestała odpalać, dopiero po wielu próbach potrafiła załapać. Więc kumpel zabrał ją do zaufanego mechanika. Okazało się że silnik już jest na tyle zużyty że nie da się go odratować. Wchodził w grę tylko generalny remont albo wymiana. Obie opcje przewyższały wartość auta, więc trzeba było się go pozbyć. Na złomowisku oferowali za