Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1780
Idę dzisiaj zgłosić oszustwo na policję. Mój poprzedni samochód po szkodzie całkowitej jest teraz wystawiony u handlarza jako bezwypadkowy. Rozmawiałem z nim i oczywiście jest cała historia tłumacząca dlaczego czujnik pokazuje więcej w miejscach największej masakry (nie, jego historia nie mówi o wypadku). Oczywiście VIN się zgadza. Janusz ma firmę. Wszystkie dokumenty potwierdzające moje słowa już mam skompletowane.

Macie może jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę zgłaszając taką sytuację? Czy oprócz policji istnieje jakaś instytucja do której można takie coś zgłosić?

Szczegółów nie podaję póki co - chce dać szansę odpowiednim służbom. Zależy mi na eliminowaniu takiej patologii.

#prawo #motoryzacja
  • 82
@ciemna_masa: ja #!$%@? typowy polaczek. Wątpie aby napisał dokładnie "bezwypadkowe" bo każdy wpisze sobie VIN i weźmie miernik lakieru i wyjdzie szydło z worka. Szkoda całkowita oznacza, że naprawa przekracza wartość auta co nie znaczy, że ma iść do kasacji.
Nie znam się to się wypowiem. Jest w prawie paragraf na „kto podstępem lub przemocą doprowadza do niekorzystnego zarządzania majątkiem podlega karze ...”. Kłamstwo o stanie auta - podstęp. Usiłowanie dokonania czynu zabronionego jest zaś tak samo traktowane jak jego dokonanie, wiec moim zdaniem można go dojechać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@coredump: ale co to udowadnia? Że auto jest bezwypadlowe? Mówię przecież że problemem jest kłamanie.
To jaką technologią samochód jest wyklepany prawdę mówiąc mnie nie interesuje. Za to sprzedający celowo wprowadza w błąd i nie mówi prawdy. Gdyby nie fakt że znam to auto - zapewne bym je sprawdzał dokładniej i rozważał zakup jeśli by się wszystko zgadzało.
Przykładowo na moim aucie, koszt auta to 9800, teraz dostaje lekko w bok i mam dwa drzwi i dwie szyby do wymiany.

całkowitą. Wymieniam drzwi z używanego auta w kolorze za łączny koszt 500zł i latam dalej. Pozdro.


@Zarzutkakke: ile dostałbyś z odszkodowania, jeśli nie byłaby twoja wina? ...Albo z AC jeślibyś miał?
@ciemna_masa: nie możesz zgłosić czegoś takiego - nie jesteś stroną w sprawie, ani nie jesteś poszkodowany, ani też jeszcze nie doszło do niczego. Oferować sobie może to auto nawet jako fabrycznie nowe, to nie jest przestępstwo że coś tam napiszesz w ogłoszeniu.
Szkoda całkowita. Samochod wyceniony na 18.5k, naprawa 15k


@MercedesBenizPolska: szkoda całkowita by była gdyby samochód był wyceniany na 15k, a naprawa na 18,5k. Z OC do 100% wartości pojazdu ubezpieczyciel ma obowiązek auto naprawić/wypłacić hajs.