Wpis z mikrobloga

Kiedy czujesz bol kukli, bo jak sie okazuje do Sejmu weszly jeszcze wieksze szury niz #konfederacja i jawnie planuja okradac najzdolniejszych z ich uczciwe zarobionych pieniedzy, dodatkowo nie sznaujac i nie chroniac praw nabytych dajac gorny limit emerytury. Kobieto skladki na ubezpieczenie emerytalne to nie podatki.

Jestes twarza i symbolem odbierania wolnosci, smaku zycia i koalicji z PiS. #neuropis #neuropa #4konserwy #polityka #komunizm #heheszki ale do czasu
niezdiagnozowany - Kiedy czujesz bol kukli, bo jak sie okazuje do Sejmu weszly jeszcz...

źródło: comment_Tlgf5TBnu2U1dTuIglWcdBSiNmrWRivj.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niezdiagnozowany: wg związkowców/lewicowców w stylu Guza czy Szumlewicza ZUS to jest podatek - nawet Guz raz w rozmowie z Gwiazdowskim to przyznał :)

No i jeżeli konfederacja to szury to przykro mi ale to jedyne szury jakie masz w demokratycznej rzeczywistości, które nie chcą okradać obywateli. Reszta to szury które nie tylko chcą ale wręcz czują misję okradania - więc wybór dla mnie osobiście jest jasny.
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: daj spokoj siatka pojeciowa, idea ubezpieczenia emerytalnego/spolecznego jest w ogole nieznana. No i oczywiscie to, ze oprocz modelu Bismarcka mamy takze inne modele, ktore nie bazuja piramdzie finansowej tez, ale co wymagac od takich ludzi, ktorzy nawet nie potrafia poczytac sobie co aktualny stan prawny mowi na temat skladek i czym sie roznia od podatkow, to co.dopiero mamy rozmaiwac o innych systemach.

Przykro mi jestem libetarianinem plus Narodowcy twoarzacy
  • Odpowiedz
w Stanach sie nie sprawdzil a to ciekawe.


@niezdiagnozowany: No oczywiście, że się nie sprawdził - 60% bankrutujących prywatnych osób bankrutują przez rachunki medyczne, ludzie boją się przyznawać do choroby przed swoimi bliskimi. W codziennym życiu masz ukryte opłaty na każdą czynność, często ceny w sklepach nie zawierają podatku i musisz się nad wszystkim głowić. W USA nawet masz takie zjawisko, jak agresywny marketing, gdzie ludzie włażą Ci na łeb i grożą konsekwencjami gdy nie kupisz jakiegoś ich rozwiązania.

Więcej, w USA prawo pracy jest smutnym żartem. Szef może Cię w---------ć z dnia na dzień z pracy i jest to legalne, przez to musisz mieć oszczędności, bo inaczej lądujesz na
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: nie muszę - głosowałem na program PO z 2007 roku i mi wystarczyło to doświadczenie...
Gwiazdowskiego jeszcze rozumiem ale jego pomysły z przywróceniem przychodowego jaki był 30 lat temu, brak ustrojowych i prawnych reform państwa i zbieraniną z bezpartyjnych samorządowców też juz mi wystarczyły z takiej egzotyki.
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: jesten duzo mlodszy od Ciebiez o rzadach z UW czytalem w ksiazkach historycznych, a PO z 2007 jeszcze troche pamietamz szkoda ze porzucili swoje idealyz ale coz tak to jest jak stajesz sie partia masowa. Jak cos mozesz troche poopowiadac mlodszemu koledze o rzadach UW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: nie ma za bardzo co opowiadać - w zasadzie robili to co za PO mnej więcej tylko szybciej i na większą skalę. Było od groma afer z FOZZ na czele (to było jeszcze wcześniej za KLD) - jak KLD udowodnili że opłacają ich Niemcy to się KLD połączyło z Unią Demokratyczną i powstała UW.

W super dużym skrócie bo nie ma sensu się rozpisywać UW zasłużyła się tym w historii postPRLu że przeprowadziła sprawnie operacje uwłaszczenia się komunistycznego aparatu partyjnego (nikomu innemu nie pozwolono nic kupować z majątku państwowego) przez ustawione przetargi i sprzedaż majątku państwowego za bezcen (nie z licytacji a z góry ustalonym kontrahentom) pod pretekstem oczywiście wolnego rynku i reform kapitalistycznych. Nie dość że nie rozliczyli afer w stylu FOZZ przez który potem zaczęła szaleć hiperinflacja to dławili ją udupiając zwykłych ludzi i zmieniając zasady gry rynkowej z dnia na dzień z Balcerowiczem na czele. Dodaktowo Balcerowicz 'gasił fospodarkę' bo po ustawie Wilczka za szybko się wg niego rozwijała i tak skutecznie ją ugasił ze na następne 10 lat byliśmy udupieni. No i opodatkowanie biurokracja i regulacje poszybowały w kosmos - ludzie przestali się bogadzić a nowe firmy powstawać - tak jak przez pierwsze 3 lata powstawało pełno domów i dużych firm a ludzie którzy się tego dorabiali czasem anwet w pół roku zaczynali na łóżkach polowych sprzedając jaja, ciuchy itp. jak za późno zaczęli działać to w tym czasie zostawiali domy w stanie surowym bo raptem nie było za co ich wykończyć.

W ten sposób stosując retorykę wolnorynkową a stosując czysto etatystyczne zabiegi skompromitowali kapitalizm i wolny rynek na następne 10 lat, ludzie zaczęli krzyczeć masowo komuna wróc i doprowadziło to w końcu do ich przegranej, koalicji AWS-UW i potem bezpośrednio do wyboru komuchów z SLD. Takie to były
  • Odpowiedz
@co_to_za_zycie: gosc nawet myli pojecia, bo uszczelnienie systemu podatkowego wiaze sie z efektywniejsza sciagalnoscia podatkow w obowiazujacym stanie prawnym, a nie podwyzszaniem dodawaniem podatkow.

@Flypho: a mnie wkurzaja czerwoni i inni socjalisci, ktorzy sie tego wypieraja i po prosti klamia ;).
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: a co Cie obchodzi, co ktos sobie zakupi za jego ciezko zarobione pieniadze?


Po drugie nawet jak cos takiego zrobi, to napedza rynek ludzie maja prace, kolejne osoby rozwijaja swoje firmy budowlane.

Lepiej zeby dal panstwu, a w panstwie te pieniadze sie rozplynely na bombelkowe albo dla.kolegow, a najlepiej na jakies dotacje dla dobrych tygodnikow, gazet
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: o jakim jachcie Ty p--------z, jak ja się łapie na limit 30 krotnosci a mnie nie stać na kupno kawalerki w Warszawie w której mieszkam xD 12 tysięcy złotych brutto nie zapewnia Ci bogactwa, szczególnie w stolicy.
  • Odpowiedz