Wpis z mikrobloga

Kiedy czujesz bol kukli, bo jak sie okazuje do Sejmu weszly jeszcze wieksze szury niz #konfederacja i jawnie planuja okradac najzdolniejszych z ich uczciwe zarobionych pieniedzy, dodatkowo nie sznaujac i nie chroniac praw nabytych dajac gorny limit emerytury. Kobieto skladki na ubezpieczenie emerytalne to nie podatki.

Jestes twarza i symbolem odbierania wolnosci, smaku zycia i koalicji z PiS. #neuropis #neuropa #4konserwy #polityka #komunizm #heheszki ale do czasu
niezdiagnozowany - Kiedy czujesz bol kukli, bo jak sie okazuje do Sejmu weszly jeszcz...

źródło: comment_Tlgf5TBnu2U1dTuIglWcdBSiNmrWRivj.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johny-kalesonny: a co Cie obchodzi, co ktos sobie zakupi za jego ciezko zarobione pieniadze?

Po drugie nawet jak cos takiego zrobi, to napedza rynek ludzie maja prace, kolejne osoby rozwijaja swoje firmy budowlane.

Lepiej zeby dal panstwu, a w panstwie te pieniadze sie rozplynely na bombelkowe albo dla.kolegow, a najlepiej na jakies dotacje dla dobrych tygodnikow, gazet
  • Odpowiedz
@bedist: Nie każdy, ale teza brzmi: "kapitalizm promuje zaradnych/zdolnych". Jest to teza ogólna, i samo istnienie ludzi, którzy dostali ogromne spadki, ją przekreśla.

Dziedziczenie to w ogóle tylko jeden problem w tym bajzlu
  • Odpowiedz
a co Cie obchodzi, co ktos sobie zakupi za jego ciezko zarobione pieniadze?


@niezdiagnozowany: Ukazuję skalę problemu. W sensie podatek progresywny sprawi, że ludzie nie będą mogli kupować absurdalnie drogich rzeczy, a ich poziom życia nadal nie spadnie. No i oczywiście taki podatek sprawi gigantyczny ból anusów wśród kuców zarabiających 2k netto.

Po drugie nawet jak cos takiego zrobi, to napedza rynek ludzie maja
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: przeczytaj jeszcze raz moje komentarze to zobaczysz :). Na razie brak szacunku do rozmowcy pokazales wycinaniem mojej wypowiedzi jak Ci wygodnie i argumentem ad personam :). Chociaz przeczytaj ze zrozumieniem moje komentarze.

Mowisz, ze dziedziczenie to problem. To pewnie dowalilbys jakis horrendalny podatek, bo przeciez z owocow czyjejs pracy powinno czerpac panstwo, a nie osoby dla ktorych to czesto robimy bo je kochamy.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Jak na razie to Ty sugerujesz co ja bym zrobił, a ja nigdzie nie napisałem jakie działanie uznaję za słuszne. Nie masz argumentów, gadasz głupoty o 1945 i komunizmie. Nie wiesz jakie problemy mają rozwarstwione społeczeństwa, nie starasz się być merytoryczny. Masz merytorykę na poziomie kuca i wiejskiego głupka - porównujesz demokratyczne rozwiązania do stalinizmu.

Na pytania byś wskazał gdzie zakazuję dziedziczenia i jakie masz konkretne argumenty odpowiadasz "a
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: moge wnioskowac po tym co pisales o za duzych dochodach :). Trzeba je zmniejszyc.

Jak staram sie byc merytoryczny, to Ty nie widzisz moich argumentow, ale za to Ty jestes bardzo merytoryczny uzywajac argumentow ad personam i mowiac ogolnikami, ze w Chile kapitalizm sie nie sprawdzil i zobacz sobie dane ;). Jako ciekawostke podam Ci, ze chilijski system emerytalny jako jedyny spelnil zalozenia wysokosci emerytury, kiedy przeprowadzali reforme i
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: w Stanach sie nie sprawdzil a to ciekawe.

A gdzie sie komunizm sprawdzil?

Wprowadzenie zmian proponowanych przez Razem czyli wprowadzenie maksymalnej emerytury przeczy po pierwsze ochronie praw nabytych bo ludzie ktorzy weszli na rynek pracy 20 lat temu podpisali zupelnie inna umowe spoleczna z Zusem a teraz nagle ktos im mowi, zeobojetnie ile skladek zaplacisz i tak nie wyskoczysz poza najwyzsza emeryture. Po drugie uderza to w swoista czlon,
  • Odpowiedz