Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Mam prośbę o radę, co byście zrobili w #takasytuacja

- Bądź mną, mirabelką 31 lvl
- Planuj powrót po kilku latach z zagranicy, dzięki oszczędnościom szukaj kredytu na mieszkanie ( ͜͡ʖ ͡€)
- Bądź z #trojmiasto które uwielbiasz, ale dostań dobrą pracę w #warszawa której nie znosisz
- Szukanie pracy w Trójmieście praktycznie nie wchodzi w grę #przegryw
- Kupujesz mieszkanie na lata w Trójmieście czy Warszawie?

Co byście zrobili na moim miejscu?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #finanse #kredyt #oszczednosci
  • 56
@Sefton: Średni szczebel w korpo ze znajomością rzadkiego języka. Podstawowy problem: brak w Trójmieście firm, które szukają ludzi znających ten język.


@high_quality_content: Ale wiesz, że firmy szukają ludzi z umiejętnościami czy doświadczeniem a język to dodatkowy atut w większości przypadków?

Czemu się ograniczasz do jednego sektora?
@high_quality_content: to może sama się odezwij do korpo w branży lub okolicach. To, że same nie szukają to nie znaczy, że ktoś taki im by się nie przydał, może dzięki Tobie zdobędą nowe rynki itp.


@pek0s: i to jest sensowny komentarz.

Dodatkowo możesz się odezwać do firm z branży, które nie operują w Polsce
@high_quality_content: nie ma opcji żeby nabić doświadczenia i załatwić sobie potem pracę w trójmieście? Nie wiem jaka branża więc ciężko mi doradzić, ale raczej ciężko o stanowiska w wawie, których nie ma w trójmieście. Kurde jakbym był z trójmiast nigdy bym stamtąd dupy nie ruszył. Jeden z fajniejszych rejonów w Polsce. Moje TOP3
@pek0s:

to może sama się odezwij do korpo w branży lub okolicach. To, że same nie szukają to nie znaczy, że ktoś taki im by się nie przydał, może dzięki Tobie zdobędą nowe rynki itp.

Lol, jakie myślenie magiczne. Tak, jeśli w 3City jest np. jedno stanowisko z mandaryńskim, a w Waw takich stanowisk 150 to w sumie na jedno wychodzi, nie? "Jakoś to będzie". Są branże, w których rynek pracy
@high_quality_content: nie kupuj mieszkania w trojmiescie, ceny sa wywindowane do maximum, ceny ofertowe sa 1000 zl/m2 wyzsze niz transakcyjne a deweloperzy maja obecnie 10% sprzedanych mieszkan z najnowszej puli, banka na maksa, zrob expa w wawie i pomysl wtedy o przeprowadzce a ceny beda juz pewnie po korekcie, trojmiasto po czase sie robi monotonne troche, na stagnacje i rodzine fajne miejsce ale bedac singlem i majac kasy troche jest male i
@Dutch: może po prostu niekoniecznie trzeba aż tak się nastawiać na posługiwanie tym "mandaryńskim". Język to język a umiejętności twarde to umiejętności twarde. Zakładam, że opka zna też angielski. To już kwestia tego, czy ważniejsza jest lokalizacja czy praca w której trzeba posługiwać się tym językiem.
@high_quality_content jeżeli naprawdę nie znosisz Warszawy, a nie tylko tak mówisz, to wprowadź się gdzieś indziej: Wrocław, Kraków

Warszawa to komfort życia, którego w Trójmieście nie będziesz mieć nigdy

Jeżeli faktycznie jesteś średni szczebel z mandarynskim, to zamieszkaj sobie gdzieś pod Warszawą z dobrym wylotem do Trójmiasta i w Trójmieście kup sobie drugie mieszkanie, jeśli je tak kochasz
@pek0s:

może po prostu niekoniecznie trzeba aż tak się nastawiać na posługiwanie tym "mandaryńskim".

No może można. Ja jednak myślę że OPka podkreśliła info o tym języku nie w ramach igraszki intelektualnej, ale dlatego że właśnie w nim czuje się najmocniejsza i właśnie z nim ma szanse najlepiej (i za najlepszą kasę) się "sprzedać" :)

Język to język a umiejętności twarde to umiejętności twarde.

Trochę zgaduj zgadula, ale myślę że OPka