Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Mam prośbę o radę, co byście zrobili w #takasytuacja

- Bądź mną, mirabelką 31 lvl
- Planuj powrót po kilku latach z zagranicy, dzięki oszczędnościom szukaj kredytu na mieszkanie ( ͜͡ʖ ͡€)
- Bądź z #trojmiasto które uwielbiasz, ale dostań dobrą pracę w #warszawa której nie znosisz
- Szukanie pracy w Trójmieście praktycznie nie wchodzi w grę #przegryw
- Kupujesz mieszkanie na lata w Trójmieście czy Warszawie?

Co byście zrobili na moim miejscu?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #finanse #kredyt #oszczednosci
  • 56
@high_quality_content: będąc na Twoim miejscu mieszkałbym w miejscu w którym będę szczęśliwy nawet jeżeli będzie to wiązało z niższym komfortem życia. Sam miałem możliwość przenieść się do miasta ale perspektywa mieszkania przez resztę życia w mieszkaniu była dla mnie nie do zaakceptowania. Mieszkam na wsi we własnym domu i choć zarabiam mniej niż w mieście to cenię sobie przestrzeń i swobodę jaką zapewnia mi dom( ͡° ͜ʖ ͡°
@high_quality_content: ja sie przeprowadzilem ostatnio z trojmiasta do warszawy i mega sobie chwale, te #!$%@? z najlepszym miejscem na ziemi w postaci trojmiasta (jeszcze sopot jest fajny) to najwieksze klamstwo wypowiadane przez ludzi, ktorzy stamtad nie wyjezdzali

a to co opisales to klasyk, pracy w trojmiescie nie ma, a ceny bedziesz mial warszawskie

jak ci sie nie spodoba to sprzedasz normalnie i sobie wrocisz

zapraszam tez @kaaban ( ͡° ͜
@TakiTaki: Dokładnie opisałeś moje odczucia wobec Trójmiasta i to co czuję, gdy jestem w Warszawie. Aż chce się stamtąd #!$%@?ć na wysokości lamperii, mam odruch wsiadania gdy na Centralnym widzę Pendolino do Gdyni. Ale właśnie pytanie, co jest ważniejsze: przyjemne życie czy pragmatyzm i względy finansowo-bytowe... Przy czym muszę mieć na uwadze, że w Trójmieście też wcale nie musi być zawsze fajnie i przyjemnie.
@Dutch: W centrum może tak, ale pojedź i żyj na obrzeżach Warszawy, to nie robi się tak kolorowo. A przeciętnego polaka nie stać na mieszkanie blisko centrum stolicy, bo są one astronomicznie drogie.


@Nudziarz-Spokojny: Wszystkie obrzeża? Mam paru znajomych np. w Józefosławiu i wolałbym tam mieszkać niż na Pradze (jednej i drugiej).
@high_quality_content: ogolnie jeszcze zebym na wielkiego hejtera nie wyszedl - imo trojmiasto jest ok jezeli jestes "starszy", masz (bardzo) duzo kasy i chcesz spokoju, ale chcesz przy tym mieszkac w wiekszym miescie (teoretycznie) - wtedy nawet mozna przed soba usprawiedliwic osiedlenie sie tam by raz na jakis czas zrobic sobie spacer na plaze

ale jezeli mialbym wciskac sie w kredyt by potem kupic mieszkanie na jakichs morenach w gdansku, albo jeszcze